Diablo 3: Eternal Collection

Diablo 3: Eternal Collection

Furkan Güler
Furkan Güler 30.10.2018 - 19:05
İblisler çantamıza girdi.
Platformlar PC, PlayStation 3, PlayStation 4, XBox 360
Diablo 3: Eternal Collection
  • Yapımcı - Yayıncı Blizzard - Blizzard
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Hack'n Slash,Role Playing Game
Merlin Puanı 82
4 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%91
Artılar - Oyunu arkadaşlarınızla Switch'te oynamak daha eğlenceli
- Diablo 3'ün mekanikleri Switch'e çok uygun
Eksiler - Oyunu küçük ekranda oynamak gözlerinizi yorabiliyor.

Vakti zamanında PC platformunun en hızlı satan oyunu ünvanını elinde bulunduran, ancak sonradan bunu Minecraft'a kaptıran Diablo 3, çıktığı sene video oyun dünyasında adeta bomba etkisi yapmıştı. Yıllar içerisinde oldukça fazla değiştirilen yapım, PC'nin ardından eski nesil konsollara, sonrasında ise yeni nesil konsollara gelmişti. Şimdi ise kötülüğün vücut bulmuş hali, Diablo 3: Eternal CollectionNintendo Switch'e geldi. Zelda'lı, Mario'lu olan o renkli Switch kütüphanesinde artık karanlık bir oyun daha var!

Diablo 3: Eternal Collection Nintendo Switch inceleme

Diablo 3: Eternal Collection

2012 yılında çıkan oyunun mekaniksel anlamda neler içerdiğini burada yazmayacağım. Artık yıllanmış bir oyun olan Diablo 3, Switch'e aynı diğer konsollarda olduğu gibi Diablo 3: Eternal Collection ismiyle çıktı. Şimdiye kadar Diablo 3 için çıkmış olan tüm içerikleri ve paketleri içerisinde bulunduran bu paketle birlikte oyunda var olan her türlü indirilebilir içeriğe sahip olabiliyorsunuz. Ayrıca diğer platformda zor elde edilen petler ve oyun için takılabilir kanatlar da oyunun Eternal Collection sürümüyle birlikte geliyor.

Oynanış tarafında kontroller hariç her şeyin aynı kaldığı Diablo 3'ün Nintendo Switch sürümü, oyunu rahatça bir kez daha oynamak isteyenler için yapılmış diyebiliriz. Rahat bir yere uzanıp, ayaklarınızı uzattığınızda Diablo dünyasında gezmeye başlıyorsunuz ve saatler boyunca beliniz tutulana kadar oyunu oynamaya devam ediyorsunuz. Diablo 3'ün Nintendo Switch sürümünü diğer sürümlerden ayıran en büyük özellik, oyunun Joy-Con desteğini yeterli düzeyde kullanabiliyor olması. Çoğu Switch oyununda olduğu gibi lokal bir şekilde istediğiniz her an istediğiniz her yerde, Diablo tutkunu arkadaşlarınızda Joy-Con sayısına bağlı olarak Diablo 3: Eternal Collection oynayabiliyorsunuz. Lokal anlamda bu desteği güzel bir şekilde veren yapım, sunduğu oynanış rahatlığın yanında bu kısımda da bizden geçer puan aldı.

Diablo 3: Eternal Collection

Oyunu PC platformunda yüzlerce saat oynamış biri olarak şahsen Diablo 3: Eternal Collection'ü, Nintendo Switch'te daha rahat oynadığımı söyleyebilirim. PC’de oyun oynamanın en büyük eksisi olan koltuk başına kitlenme durumu konsolda olmazken, Nintendo Switch’te en rahat hale indirgeniyor.

Ancak TV konsollarının kontrolcüsünün ergonomisi Switch’e göre kaliteli olduğundan, Switch’i tablet halinde uzun süre tutmak ve Diablo’ya odaklanmak zaman zaman zorlaşabiliyor. Oyunun en ve boy oranı büyük ekranlara göre uyarlandığından, oyunun küçük yazılarına tablet modunda odaklandığınızda gözleriniz yorulabiliyor.

Diablo 3: Eternal Collection

Sona geldiğimizde eğer büyük bir Diablo hayranıysanız ve Diablo 3 her an yanınızda olsun istiyorsanız, oyunun Switch sürümünü almanızı tavsiye ederim. İçerik açısından diğer platformdan farklı bir şey sunamayan oyun, co - op anlamda diğer platformlardan daha zevkli ve eğlenceli deneyimler sunabiliyor. Hali hazırda kolay bir oynanışa sahip olan Diablo 3, Switch’te co - op olarak oynanabilecek en iyi oyunlardan bir tanesi olarak piyasada yerini aldı. 

Önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan Blizzcon etkinliğinde Diablo ile ilgili yeni bir duyuru yapacağını söyleyen Blizzard, bakalım oyunlarının ne kadarına Switch desteği getirecek? Zamanında Starcraft markasını Nintendo 64 için uyarlayan geliştirici ekibin Nintendo ile dostluğu sandığımızdan daha eskiye dayanıyor. Umarız geçmişten gelen bu dostuluk, Nintendo Switch’e de yansır.

Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 14.08.2020 03:19
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.10.2018 08:40
Ulan şu blizzard da akıl olsa şu oyunu mobile de getirir (ios ve android).
Naru61
Naru61 4.11.2018 03:30
Dediğin oldu.Mobile diablo geliyor.
MK Okuru
MK Okuru 3.11.2018 08:06
geliyor duyurdular nlizzconn da
MK Okuru
MK Okuru 31.10.2018 22:54
Harbiden niye getirmiyorlar hayret. Yılldardır Dungeon Hunter oynuyor millet
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.10.2018 08:34
Nintendo switch sahibiyim deli gibi oynuyorum hergün. Ama daha önce hiç diablo serisini oynamadım bu oyunu özel kılan nedir. Puanı neden yüksek. Alıp tek oynarsam sıkılırmıyım?
MK Okuru
MK Okuru 31.10.2018 13:37
Ben tek oynuyordum zevk almıştım açıkçası. Kişiden kişiye değişir, bazısı tek sever bazısı co-op.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.10.2018 09:46
blizzarda imreniyorum ya adamlar her türlü yonuyor oyuncuları gelmiş geçmiş en çok satan blizzard oyunu ama en pohtanda oyun olur kendisi
Kalan Karakter : 300 Gönder
Naru61
Naru61 31.10.2018 02:29
Umarım alabilirim.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir