1/2

Diablo 3: Necromancer'ın gideri var mı?

Hürcan Köse
Hürcan Köse 28.04.2017 - 13:40
Necromancer'ı kapalı betada denedik, neler düşünüyoruz?
Diablo 3'ün çıktığı ilk zamana kıyasla şu anda popülaritesini bir hayli kaybettiğini söyleyebiliriz. Oyun kendi öz kitlesi tarafından hala yoğun bir şekilde oynansa da yeni oyunculara aynı bağlılığı aşılamayı pek beceremiyor. İçerik açısından yeterli gelmeyen oyun, yeni ve ilginç mekanikler getiriyor olsa da oyuncular artık yeni bir Diablo için gün saymaya başladı.

Onlar gün saymaya devam ederken gelin biz de hep beraber Diablo 3'e gelecek olan yeni sınıfı, Necromancer'ı masaya yatıralım. Geçtiğimiz haftalarda kapalı betasında denediğimiz ve bolca oynadığımız Necromancer hakkında neler düşünüyoruz? Sonuçta bu para karşılığı alınacak bir karakter olacak. Henüz tam ücreti belli olmayan karakterin vereceğiniz paranın karşılığını hak ediyor olması gerek.

Diablo 3: Necromancer'ın gideri var mı?
Eğer Diablo II'yi oynadıysanız aslında Necromancer'ı zaten tanıyorsunuz. Tıpkı Amazon gibi, onun da Diablo'da bulunmaması serinin hayranlarını üzmüştü. Amazon'un aksine kendisi şimdi Tristram'da iblis avına başladı ve tam bir Rock yıldızına benziyor.

Öncelikle, Necromancer'ı oynarken bayağı eğlendiğimi belirtmem gerek. Diablo 3'teki tüm sınıfları denemiş birisi olarak, Necromancer çıkmadan önce en eğlenerek oynadığım sınıf Monk'tu. Fakat Necro ile birlikte bu kararım rahatlıkla değişecek gibi görünüyor.

Necromancer, beraberinde Diablo 3'te daha önce görmediğimiz yeni bir mekanik getiriyor. Adından da anlaşılacağı üzere asıl işi canlılarla değil, ölülerle olan Necro, cesetleri kullanarak çeşitli yeteneklerini gerçekleştiriyor. Necro oynarken öldürdüğünüz düşmanların cesetleri ortada kalıyor ve bu cesetleri bazen ölümcül bombalara bile çevirebiliyorsunuz.

Etrafında koca bir ceset ordusuyla gezen Necromancer'ı aslında Witch Doctor'a benzetiyor olabilirsiniz. İlk bakışta gerçekten de öyle gözüküyor, evet. Ancak yeni yetenekleri ve perkleri açtığınızda kendisinin Witch Doctor ve Wizard arasında, kendine has bir tarza sahip olduğunu anlıyorsunuz.

Diablo 3: Necromancer'ın gideri var mı?
Necromancer ile birkaç farklı set dizilimi yapabiliyorsunuz. Neredeyse hepsini denediğim bu dizilimler arasında tüm manamı kemiren, ama düşmanlara neredeyse tek atan bir dizilim de vardı, yavaşlatma üzerine kurulmuş bir hayatta kalma dizilimi de vardı. Duruma göre değiştirdiğim bu dizilimler savaş alanında büyük bir rahatlık yaşamamı sağladı. Siz de kendinize göre bir Necro dizilimi çekerseniz diğer sınıflara göre büyük artılarınızın olacağı kesin.

Necromancer, mekanikleri açısından bazen zorlayıcı olabiliyor. Güçlü olduğu kesin, evet. Ama bu gücü verimli bir şekilde kullanabilmek için karakterinizi de iyi yönetmenizde fayda var. Örneğin Necro oynamaya ilk başladığımda yeteneklerimi kullanıp hayatta kalmaya çalışırken birçok kez yerdeki cesetleri patlatmayı unuttuğumu fark ettim. Bu mekaniğe alışmanız işinizi çok daha kolaylaştıracaktır. Bir süre alışmakta zorlanabilirsiniz, ama her şeyin kontrolünü tam sağladığınız anda karakterden büyük verim alacaksınız.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×