1/6

Diablo II LOD v1.10 Strateji Rehberi

İzzet Berkay Karamanderesi 3.06.2010 - 12:31
Çok uzun zaman bu patch’i bekledik, bir ara çıkacağından umudu kestik… İşte şimdi karşımızda yeniden yaratılmış bir Diablo II LOD!

İçinizden birçok oyuncu merakla beklediği patch çıktığında hemen battle.net ten açıklamaları ve yeni itemleri okumaya başladı. Ancak bir kısmınızın ingilizcesi, bir kısmınızın oyun bilgisi ve bir kısmınızın da oyun deneyimi bu bilgileri nasıl kullanacağınız hakkında bir bilgi edinmenize yetmedi. Aldığım sayısız mail üzerine bu patch’in de kısa ancak (Kısa dediysem diğer dergilerin zoom’u kadar) açıklayıcı bir rehber yazmaya karar verdim. Bu rehberde yeni eklenen itemlerin yanı sıra değişen bazı skill’ler ve stratejilerden de bahsedeceğim. Ayrıca bir kısmınız eski itemleri battle.net teki rehberde (v1.09’un elite unique’leri v1.10 exceptional unique sınıfına dahil edilmiş) bulamadığından şikayetçi, bunuda parantez içinde açıkladıktan sonra değişimleri başlıklar halinde altlarında açıklamaları ile yazıyorum.

Blizzard v1.09’da “Damage Reduced Fashion vs Magical Damage” haline getirdiği oyunu bu sefer “Elemental War vs Resistans Fashion”, “Open Wouds vs Leech”, “Faster Hit Recovery vs Slows Target” ve daha birçok kombinasyona çevirmiş. Yara açmayı aktif hale getirmiş. Kullanılmayan setlere bir sürü yeni ve çok kullanışlı özellik eklemiş. Rune Claw ekleyip buna birde magic damage eklemiş ve Assassin’ler Damage reduced charları biçici hale getirmiş. Özellikle Assassin bugları düzeltildiği için eskisinden çok daha güçlü olan Assassin’leri yenebilmeleri için diğer charlara da birçok skill ve item yenilemesi yapılmış. Amazonlara eklenen yeni crossbow ise adeta ağır makinalı tüfek!

Gut SiphonDemon Crossbow Two-Hand Damage: (67.6-83.2) To (106.6-131.2) (87.1-107.2 Avg)Required Level: 71Required Strength: 141Required Dexterity: 98Base Weapon Speed:

[-60]+160-220% Enhanced Damage (varies)Piercing Attack12-18% Life Stolen Per Hit (varies)33% Chance of Open WoundsSlows Target by 25%(Only Spawns In Patch 1.10 or later) 
Not: Damage’inin az olduğuna bakmayın, Open Wounds ve piercing attack özelliklerinin yanı sıra –60 Base Weapon Speed ve %25’lik yavaşlatma özellikliği rakibinizi yenmeniz için yeterli özellikler. Tabi daha önce yazdığım zoom bölümündeki Amazon rehberini okursanız.