Diablo III: Rise Of The Necromancer

Hakan Denizyılmaz
Hakan Denizyılmaz 3.07.2017 - 15:15
15 Euro vs. İçerik
Platformlar PC, PlayStation 3, PlayStation 4, XBox 360
Diablo III: Rise Of The Necromancer
  • Yapımcı - Yayıncı Blizzard - Blizzard
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Hack'n Slash,Role Playing Game
Merlin Puanı 55
19 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%68
Artılar Necromancer ile oynaması çok eğlenceli. Kozmetik içerikler Necromancer’a uyum sağlıyor.
Eksiler Hikayeye katkı sağlamaması. Ek içerik sunulmaması.
Ücretsiz beklenen bir karakter için 15 Euro çok fazla

RPG hayranlarının hayatlarını istila eden Blizzard, tarih 26 Haziran 2017’yi gösterdiğinde Rise Of The Necromancer paketini oyunculara sundu. Diablo III’ün 2012 yılında bizimle buluşmasından sonra pek çok oyuncudan aldığı olumsuz tepkilerle çok ciddi kan kaybeden, ardından çıkardığı Reaper Of Souls ile toparlanma sürecine giren efsane son olarak çıkardığı ikinci paralı ek içerik olan Rise Of The Necromancer, istediği 15 Euro’luk parayı hak ediyor mu isterseniz bunu birlikte inceleyelim.

Diablo III: Rise Of The Necromancer

Öncelikle Necromancer, Diablo II’den aşina olduğumuz patlayan cesetler, lanetlenen yaratıklar ve iskelet ordusu ile aklımıza kazınmıştı. Diablo III’te de esasen bu özellikleri aynı şekilde devam ediyor. Çoğu zaman bu sınıf, Witch Doctor ile karşılaştırılıyor olsa bile lanetleri ve geniş alanlara verdiği hasarlarla bu karakterden ayrılıyor. Tıpkı wizard, demon hunter, witch doctor gibi çok dayanıklı olmayan ama yüksek hasar veren bu sınıf ile çok kısa sürede üst seviye içeriklerle boğuşurken buluyorsunuz kendinizi. Ayrıca bu sınıfa özel dört adet yeni eşya seti geliyor. Bunlara da göz atmak ve özelliklerinden bahsetmek isterim.


Bones Of Rathma seti ile iskeletlerden bir ordu kurabilir, arkanıza yaslanarak iskelet ordunuzun olayı ele almasını izleyebilirsiniz. Grace Of Inarius seti ile tıpkı Paladin’de bulunan blessed hammer gibi düşmanlarınızı zırhınızın verdiği çevre hasarıyla yok edebiliyorsunuz. Pestilence Master’s Shroud ile bone spear büyünüzün gücünü en üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Trag’Oul’s Avatar ile düşmanlarınızın canlarını çalarak ilerleyebilirsiniz. Özellikle şu anda gözlemlediğim kadarıyla Grace Of Inarius seti, üst seviye oyuncular tarafından tercih ediliyor. Ayrıca bonus olarak oyuna bir adet silah seti de eklenmiş. Jesseth Arms sayesinde Command Skeletons büyüsünün etkisini arttırabiliyorsunuz.

Diablo III: Rise Of The Necromancer

Yeni bir hikaye bekleyenler ise üzülecekler ama Necromancer sınıfı eklenirken izlediğimiz hikaye videosuna dair bir içerikle karşılaşmıyoruz. Burayı açık bırakarak belki de önümüzdeki dönem yeni bir ek paket çıkararak bu eksiği kapatabilirler ancak 15 Euro ödeyeceğiniz bir içeriğe hikaye eklenmemesi çok büyük eksiklik olarak göze çarpıyor. Bunun yerine kozmetik bir kanat ve etten ibaret bir ufak pet, sandıkta ek alan, iki karakter boşluğu, yeni portre, bayrak ve karakter çerçevesi ile karşılaştığımız yapım bu konuda biraz eksik. Gelen kozmetik detaylar güzel ve Necromancer’ı tamamlıyor ama bu fiyata çok daha fazlasını beklediğimiz de bir gerçek.

 

Diablo III: Rise Of The Necromancer

Gelelim Necromancer’ın oyuna etkisine. Yeni sezonda nasıl olur bilinmez ama şu anda diğer karakterlere nazaran oldukça başarılı bir alternatif olması ve basit oynanışıyla önümüzdeki dönemlerde tercih edilebilecek bir karakter olarak öne çıkıyor. Yeni sezonla birlikte Diablo III’ten alıştığımız yetenek rotasyonlarına maruz kalacağını düşünebilir, yeni setleri denemek isteyebilirsiniz. Yine de Blizzard’ın belli karakterleri belli bir süreden sonra daha güçsüz hale getirdiğini ve bu karakterin oynanışının Witch Doctor’a benzediği düşünülürse ileride en azından hasar verme anlamında sıralamada aşağılara düşme potansiyelinin olması özellikle greater rift oynayanlar için endişe verici gözüküyor.

 

Diablo III: Rise Of The Necromancer

Bu paketin, sadece bir karakter getirdiğini düşünürsek, alınması için Blizzard’ın yeni sezonda karakteri nasıl şekillendireceğini görmenin iyi olduğu düşünülebilir. Ayrıca hikayeye bir katıkısının olmaması çok büyük bir eksiklik olarak göze çarpıyor. Ancak bütün karakterlerle  oynadıysanız, Diablo III için oyuna ayırdığınız vaktin en az yarısını harcıyorsanız ve artık yeni bir karakter denemek istiyorsanız 15 Euro’nuzu bu pakete gönül rahatlığıyla ayırabilirsiniz. Diğer taraftan bakıldığında, bedava gelmesi beklenen bir karakterin, 15 Euro’yu hak etmesi için oyuna, içerik anlamında yenilik sunması gerektiği ve bunu, Rise Of The Necromancer’ın sunamadığını göz önünde bulundurmanızı öneririz.
Yorumlar 57
MK Okuru
MK Okuru 4.07.2022 19:17
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.07.2017 03:54
Nasilsa fiyat düsecek yada bedava olacak ben bekliyorum.
Lord Grim
Lord Grim 30.10.2017 13:35
Grim dawn alın oynayın oynattırın bu kadar net şu dlcye vereceğiniz parayla dlclerini de alırsınız grim dawnın
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.09.2017 15:06
Sezonda ödülü crusader karakterime aldım ama necromancer için bone of rathma seti daha iyiymiş bu set parçaları oyun içinde düşüyor mu sezonu sıfırlamak için hesabımı silmek istemiyorum yardımlar için şimdiden teşekkürler
Kalan Karakter : 300 Gönder
curse
curse 18.08.2017 13:37
bu oyunda kafadan auction house olmayacaktı.hadi onu kafadan koydun kaldırmayacaktın.diablo3 bu daha ileri gitmez yamalar vs. ile en fazla senede 1 2 ay canlanır sonra yine ölü.artık diablo 4 ü bekleyeceğiz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.07.2017 21:40
herşey bir yana karakter avatarlarına feci taktım görünce sinirim bozuluyor çok tipsiz çirkin duruyor büyütünce idare eder ama hiç mi denemezler blizzard baya sallamış bu paketi öyle böyle değil...
Kalan Karakter : 300 Gönder
Diablo III: Rise Of The Necromancer

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×