Diablo IV güncellemeleriyle ilgili detaylar paylaşıldı

Basın Bülteni 12.10.2023 - 15:40
Blizzard, Diablo 4 güncellemeleri ve yapılacak yenilikler ile ilgili bazı detayları oyun severler ile paylaştı.

Diablo 4 Topluluk Müdür Yardımcısı Adam Fletcher, geliştirme ekibi üyeleriyle beraber oyundaki sınıf ve hasar dengesi değişiklikleri, direnç ve öğe güncellemeleri, yeni Eşsiz öğeler ve Kan Sezonu'ndaki diğer yenilikler de dâhil 1.2.0 Yamasıyla gelen ek güncellemeleri ele aldı. Bu değişiklikler 17 Ekim'de yayınlanacak, ayrıca Ekim sonunda gelecek 1.2.1 Yaması gibi planlanan daha pek çok içerik de var.

Diablo IV güncellemeleriyle ilgili detaylar

Diablo IV'te eğlencenin büyük çoğunluğu, belirli bir oyun tarzına özgü dizilimleri keşfetmekten geliyor. Bu değişiklikler, oyuncunun kendini güçlü hissetmesinden ödün vermeden bu deneyselliği teşvik etmeye yönelik.

Diablo IV güncellemeleriyle ilgili detaylar

Adam Fletcher bu konuda şunları söyledi:  

“Kan Sezonu'nda Element Dirençleri, karakterinin hayatta kalma yeteneğinin çok daha önemli bir parçası hâline gelecek. Öğe seçimi, Yetenek Ağacı, İksirler ve Mükemmeliyet Panosu gibi yöntemlerden yararlanarak belirli bir elemente karşı Direncin ne kadar yüksek olursa toplam etkili Canının her bir yüzdesi o kadar değerli olur. Örneğin %60-65 Ateş Direnci elde etmek, %20-25 elde etmekten çok daha değerlidir.”

“Topluluğumuzdan Eşsiz öğelerin olması gerektiği kadar heyecan verici ve etkili olmadığı yönünde oldukça fazla geri bildirim aldık. Kan Sezonu'nda Eşsiz öğelerimiz üzerinde büyük bir tasarım çalışması yaptık ve oyundaki neredeyse her birini güncelledik. Eşsiz Öğeler daha da güçlenmeleri için tamamen yeni istatistiklere sahip olacak, mevcut özelliklerin kapsamı artırılacak ve yuvalara daha önce bulunmayan özellikler (Kritik Vuruşlar gibi) eklenecek.” 

“Oyuncuların birincil hasar kaynaklarına yatırım yapmalarını ödüllendirmek ve bunu yaparken rekabetçi kalmaya devam edebilmelerini sağlamak için Hasar hesaplama şekli değiştiriliyor. Farklı hasar kümeleri bulunmaya devam edecek ama bu yöntemlerin sağladığı bonus hasarın temel miktarı çarpımsal olacak. Bu kategorilere verilen bonus hasarın geri kalanı toplamsal bir şekilde birleştirilecek ve Aşırı Güç dizilimleri eskisinden çok daha rekabetçi olacak. Canavarlar ve düşmanlar, yeni oyuncu gücüne göre yeniden dengelendi.”

“Ayrıca tüm sınıflara birçok mekanik için ölçeklendirme etkileri gibi bir dizi Sınıf İyileştirmesi de geliyor. Buna Barbarın Kan Öfkesi yeteneğinde ve Druidin Mağdur Et yeteneğinde hasar artışı ve Büyücünün Yakma yeteneğinin güçlenme hızında artış da dâhil. Bu değişiklikler, daha fazla dizilim çeşitliliği ve esneklik sağlamak için Element Dirençleri, Eşsiz öğeler ve Hasar Kümelerinde yukarıda bahsedilen düzenlemelerle uyumlu olacak şekilde tasarlandı.”

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2024 22:28
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.10.2023 08:21
Sen oyunu çıkartırken element dirençlerini oyuna koyma, eksik oyun çıkar, sonra efendim 2. sezonda yeni özellik diye milletin önüne koy, millet yemiyor artık bu numaraları Blizz
MK Okuru
MK Okuru 17.10.2023 08:11
İşlevsel olarak çalışmayan bir özelliği görsel olarak koysan da o oyunda yoktur zaten
MK Okuru
MK Okuru 13.10.2023 21:29
görende hiç koymamışlar sanacak. direncler var ama coğunun karşılığı yok. kimse yüzüğünü takarken direncine bakıp takmıyor. zehir ve fire kadar diğer elementler damage cıkarmıyor cünkü.
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.10.2023 23:18
Diablo 3'de dahil olmak üzere yüzlerce saat harcadım bu seriye, ayrıca piyasada her çıkışında en iyi hack'n slash oyunuydu. Diablo 4 ise 1 hafta, 1 de yeni sezon çıkınca iki baktım, çok çabuk sıktı ya. Sanki epik atmosferini yitirdi ve diğer oyunlarına göre fazla sıkıcı. Çok sevmeye çalıştım, olmadı
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.10.2023 11:01
İzometrik bakış açısı beni sarmıyor ama bu seriyi düşününce açıyı güncellememelerini haklı buluyorum çünkü üçüncü şahısa geçmeye kalkmaları çok büyük risk olurdu. Yoksa aşağıdaki muhabbete katılmak, element kullanmak isterdim. Zehir nasıl bir element oluyor öğrenmek isterdim.
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.10.2023 15:42
Bir defa oyunun en büyük eksikliği offline olmaması. Dönem, dünya ile ilişkini kesip, telefonu, ışığı, interneti vs. kapatıp "single player" oyun oynama dönemi, millet zaten baymış "mıcmıc" olmaktan...
Kalan Karakter: 300 Gönder
Diablo IV güncellemeleriyle ilgili detaylar
İlginizi Çekebilir