DICE, Battlefield 5 için Nvidia ile partner olduğunu açıkladı

DICE, Battlefield 5 için Nvidia ile partner olduğunu açıkladı

Furkan Güler
Furkan Güler 24.05.2018 - 13:37
PC oyuncuları rahat bir nefes aldı.

Dün akşam büyük bir sunum ile Battlefield 5'i tanıtan DICE, oyun hakkında onlarca yeni bilgi verdi. Oyunun İkinci Dünya Savaşı'nda geçeceği ve sıradan İkinci Dünya Savaşı oyunlarına göre daha renkli bir atmosfer sunacağı belli oldu. PlayStation 4, Xbox One ve PC platformuna çıkacak olan oyunun PC sürümü için ise yeni bir haber geldi. DICE tarafından açıklanan bilgilere göre oyunun PC sürümü, Nvidia tarafından desteklenecek. Yapılan açıklamada Battlefield 5'in PC sürümü Nvidia platformları tarafından desteklenecek bilgisini veren DICE yapımcıların Andreas Morell, böylelikle PC oyuncularını sevindirdi diyebiliriz.

Battlefield 5, Nvidia tarafından desteklenecek

Çünkü genel olarak Nvidia tarafından desteklenen PC oyunlarında pek fazla optimizasyon sıkıntıları olmuyor. Ayrıca sürücülerin gecikmeden çıkması, Nvidia'nın albenisini oldukça yükseltmekte. Call of Duty ile birlikte video oyun dünyasının en ünlü FPS serilerinden bir tanesi olan Battlefield, daha önceki oyunlarında da Nvidia ile anlaşmıştı. Muhtemelen oyun çıktıktan sonra Nvidia mühendisleri, oyuna özel bir performans sürücüsü yayınlarlar. 19 Ekim tarihinde çıkacak oyun, bakalım oyuncuları memnun edebilecek mi?

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 23.01.2021 05:44
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.09.2018 22:22
Arkadaşlar optimizasyon çöp. Tecrübeyle sabittir. :/ GTX970 ile low ayarda 13 fps'ye kadar düşüp drop yapıyor. Yalan söylüyorsam Allah canımı alsın. Koyu bi Battlefield fanı olarak bu oyunu almıyacam galiba :/ Rezalet olmuş.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.05.2018 19:46
Nvidia partneri oyunların hemen hepsinde optimizasyon sorunu var amd partneri olan far cry 5 battlefield 1 gibi oyunlar yağ gibi akıyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.05.2018 19:04
Hayret bf hep amd ile iş yapardı
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.05.2018 14:36
Aslında AMD ortaklığı olan oyunların optimizayonu daha iyi oluyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×