Dijital oyun satışları ne alemde?

Dijital oyun satışları ne alemde?

Furkan Güler
Furkan Güler 5.01.2018 - 14:23
Rakamlar ironik boyutlara ulaştı.

Dijital oyun satışları artık yavaş yavaş kutulu oyun satışlarını yerini almaya başladı. Daha çok konsol platformunda satılan kutulu oyunların oluşturduğu fiziksel kütüphaneler, internet tabanlı sistemlerin hayatımıza daha fazla dahil olmasıyla dijital kütüphanelerin arkasında kaldılar. Bu iddiayı ise Steam'in video oyun dünyası üzerindeki etkisini gözlemleyerek doğrulayabiliriz. Şimdi ise İngiltere'de bulunan Dağıtımcılar Birliği'nin paylaştığı bilgilere göre dijital oyun satışlarının eskiye göre yüzde 12 yükselmiş durumda. Her sene yüzde 2 ile yüzde 3 arasında artış yaşayan dijital oyun satışları için dağıtımcılar açısından video oyun sektörüne yön verdiğini söyleyebiliriz.

Dijital oyun satışları yükselmeye devam ediyor

Paylaşılan diğer bir bilgiye göre Birleşik Krallık oyuncuları, bu sene dijital oyun satışlarına 4 milyar dolar harcamışlar. Geçen yıla nazaran 950 milyon dolarlık gibi büyük bir artıştan bahseden Dağıtımcılar Birliği'nin sözcüleri, genel olarak oyun satışlarının da yükseldiğinin altını çiziyor.

Özellikle dijital oyun satışlarında yapılan kampanyalar ve dönem dönem gerçekleşen indirimlerin bu sayıları oldukça yükselttiği söyleniyor. Yine buna örnek olarak Steam'in gerçekleştirdiği büyük indirimleri örnek verebiliriz.

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 30.10.2020 02:24
Kalan Karakter : 300 Gönder
Sandora
Sandora 6.01.2018 06:24
Dijital satış artıyor oyun fiyatları düşmüyor ama eskiden kutulama nakliye maliyetlerinin falan öne sürüyordu şirketler.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.01.2018 22:33
Türkiyede kutulu alan oyun yeni cikmamissa kazik yer.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.01.2018 16:21
Konsol fiyatına oyun satarlarsa böyle olur. CD'nin kaybolması, çizilmesi ve kırılması gibi sorunları ortadan kaldırıyor. Çok önemsediğim oyunlar dışında hep dijital alıyorum.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.01.2018 15:54
Dijital ortamda ancak alınabiliyor. Oyun almaya para yetmiyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.01.2018 15:52
evimde 2 tane ps4 var kardeşimle beraber kardeşlik üzerinden psn store indirimdeyken oyunları indiriyoruz.dijital bu konuda çok çok avantajlı ve iyi durumda.tek sıkıntı kota 200 gb yetmiyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×