Dijital Oyunlar hakkındaki gerçekler (Kitap)

Dijital Oyunlar hakkındaki gerçekler (Kitap)

Ceyda Doğan
Ceyda Doğan 19.10.2012 - 12:00
Kendi dünyanda yaşa, benimkinde oyna
Son zamanlarda birçok oyuncu araştırmadan bir oyunu oynamamaya başladı. Peki hiç oyunların geçmişlerini merak etmediniz mi? Hatta nasıl ortaya çıktıklarından tutun, en sevilen dijital oyunlarının özel yanlarını merak etmediniz mi?

İşte size cevap

Dijital Oyunlar hakkındaki gerçekler (Kitap)
Bu soru neredeyse 1960'lardan beri tartışılıyor dünyada ve özellikle 90'lı yıllarda Avrupalı ve Amerikalı araştırmacılar, konu üzerine ufuk açıcı çalışmalar yaptılar. Burada, Türkiye'de 80'li yıllardan beri bağımsız olarak bu konuya eğilen akademisyenleri, 2004 yılından bu yana dijital oyunları akademik çerçevede inceleyen ODTÜ, Eğitimde Simülasyon ve Oyunlar Araştırma Grubu'nu ve 2007'den bu yana TÜBİTAK-SOBAG adına "Türkiye'de Dijital Oyun Kültürü" projesini yürüten Günseli Bayraktutan Sütçü ve Mutlu Binark'ı ve bu proje bağlamında yayınladıkları kitapları hatırlamak gerek.

Yayınevinin Derin Yayınları ve yazarlarının Gülin Terek Ünal ile Uğur Batı olduğu kitap, dijital oyunlar hakkındaki birçok soruyu cevaplıyor.

İyi okumalar.


Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 29.10.2020 15:47
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×