1/4

DiRT Showdown

Özgür Yıldız 24.05.2012 - 12:55
DiRT hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı!
Platformlar PC, PlayStation 3, XBox 360
DiRT Showdown
Merlin Puanı 86
1 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%90
Artılar Eğlenceli ve bol mod seçeneği, başarılı grafikler, gaz müzikler ve ÇARPIŞMA!
Eksiler Serinin hayranlarını tatmin etmeyebilir, çoklu oyuncu modu pek zengin değil, bazı küçük hatalar bulunuyor.
Tam bir ay önce yazdığım DiRT Showdown ön incelemesine gözatıyordum bu yazıyı yazarken. Öyle bir yazmışım ki, adeta tüm oyunu yalayıp yutup sizlere aktarmışım. En azından o zaman öyle sanıyordum. Ön inceleme versiyonundaki birkaç bölümden sonra, tüm oyunun bu düzlemde gittiğini düşünüyordum. Ancak öyle değilmiş. DiRT yine yapmış yapacağını.



Kaportacı Hilmi Usta zengin olacak

Genel olarak DiRT serisinde kullandığımız ralli araçları ve diğer arazi araçları dışında, DiRT Showdown’da daha çok “yıkım”a yönelik araçlar bulunuyor. Yani genel olarak karşınızdaki rakipleri parçalama mantığındaki, farları, camları çıkarılmış, neredeyse hurdaya benzeyen araçlar bulunuyor. Yarışları kazandıkça edindiğiniz parayı, bir dahaki yarışta kullanacağınız aracı geliştirmek için kullanabiliyorsunuz. Güç, sağlamlık ve yol tutuş gibi üç farklı özelliği bulunan araçlar, siz yarışları kazandıkça yenileriyle birlikte karşınıza çıkıyor.

DiRT Showdown
Genel olarak yarışların mantığı ya yarışı birinci bitirmek ya da rakiplerinize olabildiğince çarparak puanlarda en başta gelmek. Tabi bunun dışında da farklı 1-2 mod bulunuyor ancak bunlardan sonraki sayfada detaylı şekilde bahsedeceğim.