1/4

DiRT Showdown

Özgür Yıldız 23.04.2012 - 10:43
Kaportacı Hilmi Usta ve DiRT serisinin birleştiği nokta!
Codemasters’ın yarış serilerine, Colin McRae ralli serisiyle başladım. Açıkçası bugüne kadar gördüğüm en iyi ve gerçekçi ralli oyun serisi ünvanını verebilirim bu seriye. Ancak görünüşe göre “Popüler olan satar” mantığı, Codemasters’ın da aklına yatmış olacak ki, seriye ekledikleri “DiRT” takısıyla seriyi biraz daha herkese hitap eder duruma getirdiler. Seriye sadık olan oyuncuları bilmem ama, ben bu durumdan açıkçası memnunum. İlk başta yadırgasam da, Codemasters bu işi elini yüzüne bulaştırmadan başarmıştı.

Saatlerce DiRT 3 oynayan bir oyuncu olarak, farklı modlar ve türde yarışlarla oyundaki sezonu sıkılmadan bitirdiğimi söyleyebilirim. “Peki daha ne olabilir ki?” diye sormaya başladığım zaman ise, Codemasters’ın DiRT serisine farklı bir anlayış getireceğini tahmin edemezdim.

DiRT Showdown
DiRT Showdown, adından da anlaşılabileceği gibi serinin 4. oyunu olmak yerine, kendisini DiRT 3 ve muhtemel olarak yapıldığını düşündüğüm DiRT 4 arasında bir yere oturtuyor. İçerisinden “ciddi” nitelikteki ralli gibi yarışları çıkarıp, işin biraz daha eğlenceli tarafı olan “yıkım” kısmına dönüyor. Yıkım dediğime bakmayın. Karşınızda bir Split/Second veya Burnout yok. Ancak daha çok bir Destruction Derby hissini alabileceğinizi belirtelim.