Disco Elysium Türkçe yama çalışması için resmi açıklama geldi

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 14.12.2021 - 15:39
Geçtiğimiz yıl oylama ile yerelleştirme çalışmalarına karar veren firma Disco Elysium Türkçe yama çalışmasının resmi olarak başladığını duyurdu.

Disco Elysium Türkçe yama çalışması ile ilgili beklenen haber nihayet geldi ve resmi yama çalışmalarına başlandığı açıklandı. İlk olarak 2019 yılında çıkan ve birçok ödül toplayan Disco Elysium, son olarak The Final Cut sürümü ile karşımıza çıkmıştı. Geçtiğimiz yıl yerelleştirme çalışmaları için bir anket düzenleyen yapım ekibi "en çok istenen çeviri" tarzında bir anket düzenlemiş ve Türkçe bu ankette en üst sırada yer almayı başarmıştı. Sonrasında daha az oya sahip olan bazı dillerin oyuna aktarılmaya başlandığını görmüş ve biraz umutsuzluğa kapılmıştık. Beklenen haber ise geçtiğimiz dakikalarda geldi.

Disco Elysium Türkçe yama çalışması resmi olarak başladı

Oyunun resmi Twitter hesabından Disco Elysium Türkçe yama çalışmasının resmen başladığı açıklandı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Sevgili dostlarımız Locpick ekibinin Disco Elysium - The Final Cut'ın Türkçe yerelleştirmesi üzerinde çalışmalara başladığını bildirmekten heyecan duyuyoruz. Gelişmeler için @LocpickTR hesabını takip edebilirsiniz."

Disco Elysium Türkçe yama çalışması için resmi açıklama geldi

Ayrıca oyunun Türkçe yerelleştirme çalışmasına imza atacak olan Locpick Game Localization & Audio ekibinden de bazı bilgiler paylaşıldı. Ekibin konuyla ilgili yaptığı açıklama ise şu şekilde;

"Bu haberi ne kadar beklediğinizi biliyoruz! Sonunda duyurma vakti geldi: Locpick olarak bu hafta itibarıyla Disco Elysium - The Final Cut'ın resmi Türkçe yerelleştirme çalışmalarına başladık! Bir süredir ZA/UM ile devam eden iletişimimiz sonucunda oyunun resmi Türkçe yerelleştirmesine başlamak üzere anlaştık ve vakit kaybetmeden bu gelişmeyi sizinle paylaşmak istedik. 

Birçoğunuzun bildiği gibi, Disco Elysium son yılların en ilgi çekici hikâyelerinden birine sahip ve hikâyesiyle birçok ödül aldı. Bir milyon kelimeden fazla metin içeren bu müthiş oyunun Türkçesini hayata geçireceğimiz için onur duyuyoruz ve büyük bir heyecan içindeyiz. Disco Elysium'u çok seven, deneyimli oyun yerelleştirme uzmanlarından oluşan ekibimiz Türk oyunculara benzersiz bir deneyim yaşatmak için kolları sıvadı bile! Bu gerçekten muazzam bir proje olduğu için sizden sabırlı olmanızı rica edeceğiz. Merak etmeyin, çalışmalarımızın gidişatını aylık güncellemelerle sizinle paylaşacağız. "

Yorumlar 19
MK Okuru
MK Okuru 21.01.2022 02:16
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.12.2021 20:45
Adamlar 1. çıkan Türkçeyi geitrmeyip daha altlarda yer alan dilleri eklediler bile. Sebebi ırkçı olmaları ve siz bu ırkçı firmaya para kazandırmayın. Kraliçe işi çözer :)
MK Okuru
MK Okuru 6.01.2022 03:23
onun sebebi ekip ile anlaşma yapılmadı
MK Okuru
MK Okuru 20.12.2021 12:57
Ne ırkçılığı kardeşim. Saçmalama...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.12.2021 05:18
Bu gerçek mi? İnanamıyorum diye bağıracam şimdi Unlost gibi. Ya dünyada ki oyunlar arasından Türkçe çevirisinin çıkması gereken ilk oyun olmalı bütün çeviri ekipleri bu işe yoğunlaşsın, seri şekilde çıkarsınlar.
MK Okuru
MK Okuru 17.12.2021 10:56
Resmi hesaptan duyurmuş adamlar hala gerçek mi diyosun yuh.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.12.2021 21:36
anlamadinizmi ingilizce satiyo sonra turkce ikinci kez satior. tek seferde iki dilde olsaydi bi kazanc olmayacakti pek
MK Okuru
MK Okuru 16.12.2021 00:13
ya bilader cidden ne içiyorsun? Oyunu İngilizce bitirebilen adam Türkçe geldi dur bir daha oyniyim mi diyecek?
MK Okuru
MK Okuru 15.12.2021 10:10
Olum siz alkollü mü oyun oynuyosunuz? İkinci kez almak ne?
MK Okuru
MK Okuru 15.12.2021 07:08
kafaya bak alt yazi çıkınca bir daha alacağız sanıyor dayı yaş kaç
Shivokle
Shivokle 14.12.2021 21:49
neyi anlamadık mı? oyunu alan bir kez daha almayacak ki. almayan da ikinci kez almayacak doğal olarak. bir insanın oyuna iki kez para harcayacağını ve bundan kazanacaklarını mı düşünüyorsun?
Kalan Karakter : 300 Gönder
Naru61
Naru61 15.12.2021 19:30
Sonunda.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.12.2021 01:36
Sadece PC için mi gelecek yoksa konsollara da Türkçe yama gelecek mi?
------------------------
Merhabalar, tüm platformlara gelecektir.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Disco Elysium Türkçe yama çalışması için resmi açıklama geldi

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×