Disco Elysium, Xbox ve Nintendo Switch'e yakında geliyor olabilir

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu 31.08.2021 - 13:21
Disco Elysium - The Final Cut, geçtiğimiz gün almış olduğu yaş derecelendirmesiyle; Xbox ve Switch'e yakında çıkacak gibi gözüküyor.

Disco Elysium - The Final Cut sürümü, Nintendo Switch ve Xbox One, Xbox Series X|S için PEGI tarafından yaş derecelendirmesi aldı. Dün öğlen saatlerinde yayımlanmış olan derecelendirme, oyunun 2020 senesinde duyurulan Nintendo Switch ve Xbox sürümünü oldukça yakın tarihlerde görebileceğimiz anlamına geliyor. Hâli hazırda PlayStation tarafında bulunan yapımın, 2021 yılı içerisinde Xbox ve Nintendo Switch konsollarına da gelmesi bekleniyor.

Disco Elysium, Xbox ve Nintendo Switch'e yakında geliyor olabilir

Resmi PEGI internet sitesinde yayımlanmış olan bu derecelendirmeden sonra, oyunun Nintendo Switch ve Xbox versiyonlarının, çok yakında çıkış tarihlerinin açıklanacağı düşünülüyor. Bazı Twitter kullanıcıları tarafından fark edilen PEGI'nin yayımlamış olduğu yaş derecelendirmesi; Nintendo Switch, Xbox One ve Xbox Series X|S için oyunu, diğer platformlarda olduğu gibi PEGI 18 olarak değerlendirdi.

Disco Elysium, Xbox ve Nintendo Switch'e yakında geliyor olabilir

2021 Ağustos ayını; Hades, Twelve Minutes, Psychonauts 2 ve Humankind gibi oldukça önemli yapımlarla kapatan Xbox Game Pass tarafının henüz Eylül 2021 oyunlarını duyurmamış olduğunu belirtmekte fayda var. Disco Elysium - The Final Cut sürümünün de Xbox tarafına çıkar çıkmaz Game Pass sistemine ekleneceği ve eylül ayında duyurulacağı söylentileri de etrafa yayılmış bir durumda. Daha çok diyalog odaklı bir rol yapma oyunu olan Disco Elysium, henüz söz verilmiş olan Türkçe dil desteğine kavuşmamış olsa da, Steam'de oyuncular tarafından %94 olumlu puan alarak en sevilen rol yapma oyunları arasına ismini yazdırmış gibi gözüküyor.

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 24.09.2021 09:21
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.08.2021 15:07
Topluluktan oylama istediler hangi dil yerelleşsin diye Türkçe kazandı hareket yok, konusu bile geçmiyor…
MK Okuru
MK Okuru 1.09.2021 09:57
Çok ayıp ettiler, be de başladım bıraktım ingilizcesi çok ağır. Merlin önderliğinde kampanya başlatalım.
allalla
allalla 31.08.2021 16:21
oylamada en çok oy alan Türkçe tercümesi olunca, ben de oyunu satın almıştım. lakin bizim Türkçe altyazı işi olmayacak gibi görünüyor.
MK Okuru
MK Okuru 31.08.2021 15:52
Oyun ağır RPG. Çok fazla seçenek var. Türkçe dil olmadan biraz zor oynanıyor. Biraz baktım ama hikayede çok anlamadığım parça var. Türkçe'yi bekleyelim dedikte onun da geleceği yok gibi..
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.08.2021 20:46
indirdim yeni denicem bakalim
Kalan Karakter : 300 Gönder
Disco Elysium, Xbox ve Nintendo Switch'e yakında geliyor olabilir

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×