Discord'un değeri katlanarak artmaya devam ediyor

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 24.12.2018 - 10:35
Oyun satışı, Discord'un değerini arttırdı

Discord'un değeri, oyun mağazası açıldığı günden beri 150 milyon dolar arttı. Discord'un piyasa değeri, 2.05 milyar dolar seviyesine ulaştı. Rakamlar gösteriyor ki oyun mağazası açma kararı, Discord için oldukça doğru bir karar olmuş. Steam'in ardından Epic Games de Epic Games Store adıyla online oyun satış mağazası açmış ve bu platform üzerinden oyun satışına başlamıştı.

Discord'un değeri oyun satmaya başladıktan sonra arttı

Geçtiğimiz nisan ayında Discord'un değeri 1.65 milyar dolar olarak açıklanmıştı. Oyun satmaya başladıktan sonra ise Discord'un değeri 150 milyon dolar artarak, 2.05 milyar dolar seviyesine ulaştı. Discord oyun mağazası açtıktan sonra, değerine değer kattı diyebiliriz. Discord, daha önce oyun satışından gelen parayı da uygulamayı geliştirmek için kullanacaklarını açıklamıştı. Oyun satışından gelen para ile kullanıcı deneyimini daha da geliştirmek istediklerini belirten firma, ses kalitesini geliştirip uygulamaya yeni özellikler ekliyor. Discord ardından Epic Games Store, Steam'e rakip olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Her iki firma da ücretsiz oyunlar vererek ve yapımcılara daha fazla kar payı vaat ederek, uygulamalarını çekici hale getirmeye çalışıyor.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 4.10.2023 22:43
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.12.2018 13:59
Sene 2016 sonbahar ayları. Bi arkadaşım dediki,sesli konuşma uygulaması buldum hemde beleş deneyelim mi? Denedik ve çok sevdik. Tabi ozaman team speak var, paralı ve kalitesiz. Sonra telefon uygulaması olduğunu öğrendik ve play store da indirme sayısı sadece 70bin di. Evet 70bin. Şimdi?
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.12.2018 19:22
Bu artışın sebebı oyun mağazası acması değil onu bilin istedim kullanımı cok fazla olduğu ve nitrodan dolayı arttı kımse mağazadakı oyunları onemsemıyor cünkü
Kalan Karakter: 300 Gönder
Discord'un değeri katlanarak artmaya devam ediyor
İlginizi Çekebilir