Disney, Star Wars isim haklarını EA Games'tan alıyor mu?

Disney, Star Wars isim haklarını EA Games'tan alıyor mu?

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 15.02.2018 - 11:41
Yeni Star Wars oyunlarını kim yapacak?

Star Wars yeni filmleri ile birlikte her zamankinden çok daha popüler bir hale gelmiş durumda. Üstelik bu önemli marka için yoğun geçen dönem önümüzdeki aylarda ve yıllarda gelecek yeni filmler ile çok daha yükselişe geçeceğe benziyor. Hal böyle olunca Star Wars adı ile çıkan oyunların önemi de iyice yükselmiş durumda. Peki Disney, Star Wars oyunlarından ne kadar memnun?

Star Wars oyunları başka firmaya mı geçiyor?

Star Wars: Battlefront 2'nin yaşamış olduğu skandallardan sonra Disney'in EA Games'i sıkıştırdığına dair gelen haberler ile karşılaşmıştık. Bu aralar ise çok daha önemli bir haber ortaya çıktı. henüz doğrulama gelmediği için dedikodu olarak dolaşan bu habere göre Disney, Star Wars oyunlarının isim haklarını EA Games'ten alabilir.

2013 yılında Disney ve LucasFilm ile masaya oturan EA Games, oyunların isim hakkı için yeni bir anlaşma imzalamıştı. Fakat Star Wars oyunlarının iptal edilmesi ve Loot Box olaylarından sonra Lucas'ın durumdan çok memnun olmadığı da rapor edilmiş durumda. Bunun sonucunda ise firmanın isim haklarını EA Games'ten alabileceği konuşuluyor. Dahası Lucas tarafının şimdiden Ubisoft ve Activision gibi firmalar ile görüştüğü de rapor edilmiş. Siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar 15
MK Okuru
MK Okuru 30.10.2020 16:08
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.02.2018 12:50
Görüşülen firmalara bak mk ( merlinin kazanı)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.02.2018 12:22
umarım activisiona verir ea yapamıyor yeterince yaratıcılık yok frostbite motorunu yapıştır güzel grafikleri ve bunlara mest olurlar yeter diyorlar ama oyunun içi boş activision güzel cod gibi güzel hızlı oynanış değişik zengin mod formülünü uygular win win olur herkes için
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.02.2018 10:24
Activision alsın cod gibi hikaye odaklı olmalı star wars hikayeleri sayesinde bilinen tanınan bir iş alanı
Kalan Karakter : 300 Gönder
RemaG7
RemaG7 15.02.2018 23:47
Eleştirisel yorumları neden yayınlamıyorsunuz ? Ana başlıkta Disney EA den star wars isim haklarını alıyor yazmışsınız sırf dikkat çekmek için yalan yanlış kandırmaca haber yani ( Türkiye deki basın olayını güzel çözmüşsünüz ) haberin içeriğine baktığımızda sadece bir dedikodu ve ihtimal olduğunu söylüyorsunuz. Böyle güzel bir siteye yakışmayacak hareketler bunlar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.02.2018 13:04
"Siz ne düşünüyorsunuz?" diye soruyorsunuz ama yazdığımız yorumlar yayınlanmıyor...

--------------------------------------

Yorumlar onay sürecinden geçiyor. Yoğunluğa göre bir hakaret vs yoksa er geç onaylanacaktır.
MK Okuru
MK Okuru 15.02.2018 20:55
Üye olun kankalar onlar hemen yayınlanıyor ya da bana katılın özgürlüğümüz için savaşalım! Özetle: Ersin'in keyfine kalmış. Furki desen düzenleyip yayınlıyor. Olduğu gibi ve en hızlı şekilde yayınlayan tek isim Murat abi. Adam.
MK Okuru
MK Okuru 15.02.2018 14:40
siteyi düzenli takip eden biriyim, polemik içermeyen, yazılan konu hakkında fikir beyan ettiğim bir çok mesajım yayınlanmadı.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×