Black Friday amacıyla Diyanet farklı cuma hutbesi yayınladı.

Onur Güner
Onur Güner 1.12.2017 - 18:29
Güneşin doğduğu en hayırlı gün: Cuma

Geçtiğimiz hafta kutlanan ve büyük indirimler sayesinde biz oyuncuların da faydalandığı Black Friday yani kara cuma haftası, bildiğiniz gibi ülkemizde bazı tartışmalara sebep olmuştu. Bazı vatandaşlar bu günün kutlanmaması için olaylar çıkarmış, bazı dükkanlara bile saldırmışlardı. Noel öncesi ilk alışveriş etkinliği olarak da nitelendirilen Black Friday tartışmalarına Diyanet de farklı bir soluk getirdi. Bugün okunan cuma hutbesinin ismi; ''Güneşin Doğduğu En Hayırlı Gün: Cuma'' olarak adlandırıldı. Black Friday'e gönderme yapılan hutbede ise, ''Bir inancın sembolünü hedef alan ve mensuplarını yok sayan böylesi saygısız ifade ve yaklaşımların geleneğimizde yerinin olmadığı, bir dinin kutsalının çılgınca ve sınırsızca bir tüketim anlayışına alet edilmesinin asla kabul edilemez bir durumdur.'' denildi. Hutbenin devamında ise zihinsel bir algının oluşturulmaya çalışıldığına dikkat çekildi. Ayrıca müminlerin de değerlerine sıkıca sahip çıkmaları gerektiği de belirtildi.

Diyanetten şimdi de Black Friday (kara cuma) açıklaması geldi!

Güneşin Doğduğu En Hayırlı Gün: Cuma hutbesinin tamamı;

''Zira bizim inancımızda bütün günler Allah'ındır. Her günün sabahı, aydınlık bir geleceğe uyanıştır. Bir inancın sembolünü hedef alan ve mensuplarını yok sayan böylesi saygısız ifade ve yaklaşımların bizim geleneğimizde yeri yoktur. Bir dinin kutsalının çılgınca ve sınırsızca bir tüketim anlayışına alet edilmesi asla kabul edilemez bir durumdur. Zihinlerde olumsuz bir algı oluşmasına sebep olacak bu tür gayretler karşısında müminler olarak bizlere düşen, dinimize ve değerlerimize sımsıkı sarılmaktır. Bugün insanlığa karşı en önemli görevimiz, yüce dinimiz İslam'ı, hidayet rehberimiz Kur'an-ı, alemlere rahmet Peygamberimizi (sav) en iyi şekilde temsil etmektir, doğru tanıtmaktır. Unutmayalım ki uğurda gayret ettiğimiz müddetçe Allah'ın yardımı da bizimle beraber olacaktır.''

Yorumlar 43
MK Okuru
MK Okuru 7.02.2023 15:20
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.12.2017 11:31
Bir gün de; rüşvet almak da vermek de göz yummak da günahtır diye fetva verseler de, biz de kendilerini ciddiye alsak
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.12.2017 11:02
Sen öldüğünde seninde cenazeni o hutbeyi veren hocalar kaldırıcak duay'la son yolculuğuna uğurlnacaksın cami hacalarımızı diğer cemaat mensuplarıyla karıştırmayın birisi kalkmış işid falan demiş işte siz işidi bizim hocalarımızla aynı kefeye koyduğunuz an yapmış oldukları algının başarılı olduğudur
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.12.2017 10:03
O deiilde insanların dükkalarına saldırmak nedir lan? Teröristmisiniz diz? Sanırsın cumayı çkk önemsiyolar. Tv de izledim bu rezaleti. Adam sözde"müslüman mahallesinde bla bla diyerek gelmiş esnafın fükkanına taş yağdırdı. Kimsede demiyor sen napıyosun diye. İşid kafalar sizi. Ülkeyi rezil ettiniz..
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.12.2017 08:15
Uretim yok sadece tuketiyoruz..bu ulkeye gunah diye matbaa gelmedi yillarca...
Hala bir dunya cemaat kol geziyor..baslarinda biri elini etegini operler...o ne derse inanilir.
Bosa dememisler din en buyuk afyondur diye...
Gerci ne yazsak bos bu ulkede boyle bir kafa yapisi olduca....
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.12.2017 08:10
Bu ulkede gereksiz kurumlardan biride diyanettir bana gore...Camiilerden bir dunya yardim toplaniyor. ve neredeyse en butce diyanette..
Yaptiklari nedir? Bilime isik mi tutuyorlar ?
Kendimizi dunyanin merkezinde gormeyi unutalim artik.Birakin insanlar saygiyi sevgiyi ahlaki ogrensin ilk basta.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Diyanetten şimdi de Black Friday (kara cuma) açıklaması geldi!

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×