1/2

DocuPen RC800

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Kalem ile sayfa tarama
Bizim için gerekli olan materyallerin her zaman kopyası olmalıdır. Eğer orjinalinin başına bir şey gelirse, biz de yedeği ile bunu telafi edebiliriz. Hatta ne olur ne olmaz diye yedeğin yedeği bile alınabilir. Düşünsenize, bir mimarsınız ve çizim yapıyorsunuz. Ufak bir kaza eseri çizimlerinizin üstüne bir sıvı döküldü diyelim, ayrıca yedekleri de yok farz edelim. Kısaca ne olur, adamın içine kocaman haşlanmış bir patates gibi oturur. Bunun gibi kötü durumlar çoğu kişinin başına gelmiştir. Kağıtlar zaman ile yırtılır, yıpranır, sararır, solar ve sonuç olarak üstündeki önemli bir çok materyal kaybolabilir. Dökümanlarınızı dijital ortama aktarmanız, sizi kurtaracaktır. Yanınızda koca bir Scanner ile dolaşamayacağınıza göre bu durumda işin içine bağımsız sayfa tarayıcıları girer. Onlar gerçekten de hayat kurtarıcıdır, ufak boyları ile büyük iş yaparlar.

Kalem Şeklinde İmaj

Daha önce çıkardığı R700 ve DocuPen RW model bağımsız sayfa tarayıcıları ile bilinen Planon şirketi, bu sefer RC800 ile geliyor. Öncekilere göre gelişmiş olan RC800, kullanıcılarına daha fazla özellik sunuyor. Siyah beyaz, normal renk ve 24bit en yüksek renk seçeneği, özellikleri arasında yer alıyor. 100 ile 400 dpi arasında resim çözünürlüğünü bizlere sunuyor. RC800 toplamda yüz sayfayı hafızasına doldurabiliyor, fakat bunu istersek daha da arttırabiliyoruz. Cep telefonlarında normal bir hale gelmeye başlayan MicroSD teknolojisi, DocuPen’imizin içinde de yer alıyor. Planon firmasının yine satışa sunduğu 128 veya 256 Mb’lık hafıza kartları sayesinde RC800’ün kapasitesini arttırabiliyoruz. Kalem tarayıcımızın 8 Mb’lık yerleşik bir hafızası bulunuyor. Toplamda 100 adet renkli resmi en düşük çözünürlükte bu hafızada tutabiliyoruz.

Oldukça farklı özellikleri bulunan RC800 buna denk olarak hafif ve küçük boylarda seyrediyor. 200 x 20 x 227 mm boyutlarında ve 57 gram ağırlığında olan alet, cebinizde hiç bir şekilde sizi rahatsız etmiyor. Sert plastikten yapılan ürünü hafifliği ve küçüklüğü ile yanınızda taşıyabilirsiniz. RC800’ü çıplak olarak taşımak veya üstünün çizilmesini istemiyorsanız, deri kılıfı ile kullanabilirsiniz Açık kahverengi, koyu kahverengi ve siyah tonlarında olmak üzere üç adet deriden kılıfı bulunuyor.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×