Dontnod Vampyr'de neden tek bir kayıt slotu olduğunu açıkladı

Dontnod Vampyr'de neden tek bir kayıt slotu olduğunu açıkladı

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 17.05.2018 - 11:34
Oyuncuları düşünüyoruz da böyle yapıyoruz

Life is Strange'den tanıtığımız Dontnod Entertainment'in merakla beklenen oyunu Vampyr'de, oyun boyunca sadece tek bir kayıt slotu bulunacağı ile ilgili geçtiğimiz günlerde bir haber yapmıştık. Yapımcı firma'dan oyunda neden sadece bir kayıt slatu bulunduğu ile ilgili bir açıklama geldi.

Vampyr'da oyun boyunca sadece tek bir kayıt slotu olacak

Dontnod Stuido Vampy'de neden sadece bir tane kayıt slotu olduğunu açıkladı

Victorya dönemi İngilteresinde, oldukça karanlık bir dönemde geçecek olan Vampyr'da sadece tek bir kayıt slotu olduğu söylentiler çıkmıştı. Oyunda tek bir kayır slotu bulunması, yapacağınız farklı tercihleri deneme şansını da oyuncunun elinden alınması anlamına geliyor. Yapımcı firma bu söylentileri doğrulayarak, oyunda neden sadece tek bir kayıt slotu olduğuna bir açıklama getirdi.  Oyunda yapacağınız seçimlerin oyuncuya, tam anlamıyla etki edebilmesi için oyunu bu şekilde dizayn ettiklerini açıkladı Dontnod Entertainment. Ayrıca Vampyr'da oyuncunun save slotu üzerinde de manuel bir kontrolü olmayacak, böylece yapılacak seçimlerin üzerinde titizlikle düşünülmesi sağlanmaya çalışıldığı belirtildi. Oyunun zorluğunu oldukça arttıracak bu tercih bakalım, oyuncular arasında olumlu bir karşılık bulacak mı.


Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 31.10.2020 12:24
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.05.2018 17:30
her oyunda olmalı bu zaten. ne o öyle kötü seçim yapınca önceki kayda geçme falan.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.05.2018 20:39
Hayır bazen oyunlar yapacağımız seçimlerde mevzuyu iyi ifade edemiyor, özellikle bethesda. Bir seçim söz konusu olduğunda bazen çok az bilgi veriliyor, ve hiç istemediğin şeyler çıkabiliyor seçiminin sonunda. Bu yüzden çok yanlış bir karar. Bırakın, biz oyuncular kendimizi düşünürüz yahu..
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.05.2018 11:56
Çok yanlış bir tavır bu! Ben bi tip oyunlarda bazen bir önceki kayıt dosyasına gider, farklı bir seçimle ne olur diye bakardım.
MK Okuru
MK Okuru 17.05.2018 19:03
Bakma diye zaten işte bir daha oyna diye. Oyunda tek kayıt olursa oyundan daha zevk al diye, hatan hata doğrun doğru olsun diye ama Causal Oyuncuya ne anlatabilirsin ki!?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MKY
MKY 17.05.2018 14:35
Acaba öyle yapsaydım nasıl olurdu böyle yapsaydım nasıl olurdu diyerek oyuncunun oyunu hemen bırakmaması, tekrar tekrar oynaması için yapmışlar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.05.2018 13:15
He madem öyle ölünce de çekpoint falan olmasın direk oyun bitsin. Bunu da yapın bari he? Saçma olmuş gerçekten. Beklentiyi sağlam düşürmek gerektiğinin işareti bunlar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×