1/3

Doom 4: Evil Never Dies

Mahmut Saral 21.06.2010 - 22:12
Yapılmamış bir devam oyununu hayal etmek.


DOOM 4 EVIL NEVER DIES

Düşünüyordum da Doom 3’te hikaye olarak yeni bir konu işlenmemiş, Doom 2’nin üzerinden gidilmişti. Zaten oyunun birincil amacı grafikleriyle boy göstermekti ve bunu başarmıştı. Artık gelişen grafik teknolojisi çerçevesinde artık yeni bir devam konusu eşliğinde yeni bir Doom oyunu yapılmalı diye düşünüyorum. Eğer ki ek paketin son anlarından bir şeyler çıkartabilirsek bile yeni oyuna bir devam kapısı açabiliriz. Ve ben bu kapıyı şimdi açıyorum.

KÖTÜLÜK KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞUYOR
Resurrection of evil’de Doktor Malcom ile yaptığımız son tango sonrası aramızda kısa bir diyalog geçmiş ve bunun sonrasında Marine olarak adlandırdığımız karakterimizin çevikliği sayesinde amacına ulaşamadan öldürülmüştü ve sonrası gelen bir beyaz ekran ayrıca bir de ses : - Marine, marine… Welcome the home. Doktor Elizabeth, işte kulağına böyle fısıldamıştı oyun içinde duyulan son sözleri. Tabi ki bir video ya da benzeri bir durum olmadığı için sadece beyaz ekran ve ses vardı. Aslında eski ekran kartımla oynarken gücünün yetmeyip de videoyu göstermediğini bile düşünmüştüm. Neyse. İşte tam bu kısımdan sonra hayal ürünü olan ama hayata geçirilirse bir o kadar da çekici olmaya aday konumuz devreye giriyor.

SONU GELMEYEN KAOS DÜNYANIN SONUNU GETİREBİLİR !!!
Marine, geçirdiği kısa süreli baygınlığı, üzerindeki yorgunluğu atmaya çalışarak yenmeye çalışıyor. Hemen akabinde duyduğu sesin kaynağını öğrenmek istiyor tabi ki. Arkasını döner dönmez büyük bir şokla daha karşılaşıyor. Asker, yerin kat ve kat dibine inmeden önce Doktor Elizabeth ile konuşmuş ve doktor kendisini odasına kilitlemişti, ama bir anda onun burada olması da şaşırtıcıydı. Marine’nin gözündeki puslu perde kalkıyor ve Doktor Malcom’dan sonra Doktor Elizabeth’in de yaratığa dönüştüğünü görüyor. Bunun nasıl olduğunu anlamadan buradan çıkmak için kaçmaya başlar. Doktor Elizabeth, Diğer yaratıklara nazaran evrimin yeni halkasını oluşturuyor. Marine, bunu görünce cehennem'den geri ışınlanmak için çıkışı bulmaya çalışır bu sırada birçok engelle karşılaşır. Bir şekilde yolu bulur ve üsse geri döner.