1/3

Doom 4: True Evil Never Dies

Doom 4: True Evil Never Dies

Mahmut Saral
Mahmut Saral 21.06.2010 - 22:15
Doom şeytanları dünyayı istila etseydi, ne olurdu?


Resurrection of Evil'ın hemen ardından...
Dr. Malcolm'u alt ettikten sonra Marine, kendisine geldiğinde, Dr. Elizabeth'in de yaratığa dönüştüğünü görmüştür. Onca yaratığı bertaraf etmesinin yorgunluğunu üzerinde barındırmasına rağmen çevikliğini kullanan Marine, bölgeden kaçarak ışınlanma portalına kadar gelebilmiş ve Mars üssüne geri dönebilmiştir. Panik derecesinin sonucu olarak geçtiği portalı kilitlemeyince, Dr. Elizabeth ve diğer yaratıklar da kısa süre sonra peşinden gelecektir.

Bilinmeyen sinyaller ile yeniden

Mars'a gönderilen son ekipten de haber alamayan Union Aerospace Corporation (UAC), bir süre bu durum karşısında kayıtsız kalmayı tercih etti. Fakat tekrardan Mars üssünden gelmeye başlayan tanımlanamaz sinyaller, bu kez oldukça ciddiydi. Öyle ki bu sinyaller sonucunda, televizyon, internet gibi iletişim teknolojilerinde sorunlar görülmeye başlanmış, denizlerde dev dalgalar gibi oluşumlar meydana gelmiştir. Yapılan araştırma ve deneylerin hem gizliliği hem de ölümcül tehlikesi nedeniyle UAC, "ölü bir gezegen" olan Mars'ı seçmişti, ama sonuçları dünya üzerinde bile görülebiliyordu. Son yaşanan büyük başarısızlıkların ardından etrafta gezinen söylentiler hakkında açıklama yapmayan şirket, bu kez durumu açıklamak zorunda kalmıştı. Çünkü tehdit boyutu, artık sadece farklı bir gezegene mensup değildi.

Doom 4: True Evil Never Dies

Dr. Elizabeth ve amacı

Birkaç yıl önce UAC Mars araştırma ekibinin başındaki isim Dr. Malcolm Bettrugger'ın en önemli yardımcısı Dr. Elizabeth Mc Neil'di. 2149 yılındaki araştırma faaliyetlerinde 2. planda yer alan bu isim, daha sonraki araştırmalarda en önemli kişi olacaktı. Ruh küpü ve daha önce uzun yıllar boyunca yaratıklara karşı savaşlar vermiş, Mars'ta yaşayan savaşçı bir uygarlığa ait bulunan yazıtlar, Dr. Malcolm'u fazlasıyla cezbetmişti zaten. Geri planda kalsa da, Dr. Elizabeth'in de bu bulgulara büyük ilgisi vardı. Özellikle son dönemlerde Dr. Malcolm'un ortadan kaybolması, canını sıkan sebeplerden biriydi. Belki de bu yüzden güvenlik güçlerine yardım etti ve Dr. Malcolm'un durdurulmasını sağladı. Elizabeth, zaten şüphe çekmiyordu ve bu da onun hızlıca yol almasına yardımcı olacaktı.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×