Dragon Age 2 çok mu açık saçık olacak?

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 8.02.2011 - 08:41
ESRB'nin yaptığı açıklamada acayip gerekçeler mevcut
ESRB'nin yayınladığı bir bildiri görenleri şoka uğrattı. Dragon Age II oyunu için yaş sınırlandırması yapan kurul oyunu "Mature" derecesine koydu.

ESRB'nin yazdığı yazı içerisinde "blowjob" kelimesi dahi geçiyor. Yazıda "Ara sahnelerin bir tanesinde bir kadın erkek bir karakterin önünde diz çöküyor ve fellatio yapıyormuş gibi gözüküyor. Seks yapıldığına dair kesin bir tasvir yok. Nitekim kamera hemen ardından odanın içerisini göstermeye başlıyor" şeklinde bir ibare mevcut.

Dragon Age 2 çok mu açık saçık olacak?
ESRB'nin oyun için verdiği diğer detaylar işe şu şekilde:

Bir ara sahnede bir adamın kesik kafası önce havaya kaldırılıyor daha sonra yere fırlatılıyor.

Oyun esnasında karakterler aralarında seks ile alakalı diyaloglara girebiliyorlar. Örn: "Niye seninle ilgili her şey seks ile alakalı? ve "Deniz seyahati seks gibidir. Yanlış yaparsan miden bulanır."

Oyuncuların farklı çiftler olarak (erkek-kadın veya aynı cins) yatak odasında sarılıp öpüşürken ekranın yavaş yavaş karardığı sahneler mevcut.

Shit, ass, bastard gibi kelimeler her ne kadar orta çağ İngilizcesi ile söylense de çok fazla tekrarlanıyor.

Yorumlar 42
MK Okuru
MK Okuru 27.01.2023 17:10
Kalan Karakter : 300 Gönder
Dragon Age 2 çok mu açık saçık olacak?

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×