Dragon Ball Z: Budokai 3

Devran Yardım
Devran Yardım 3.06.2010 - 12:31
Daha önce milyonlarca insanın Dragon Ball Z çizgi filminde ne bulduğunu hiç merak etmediniz mi?
Platformlar PlayStation 2
Dragon Ball Z: Budokai 3
  • Yapımcı - Yayıncı Dimps - Atari Interactive
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Dövüş
Merlin Puanı 80
Artılar Karakterler çok detaylı, dövüş efektleri çok iyi.
Eksiler Ses efektleri ve hikaye akışı çok başarılı değil.
Daha önce milyonlarca insanın Dragon Ball Z çizgi filminde ne bulduğunu hiç merak etmediniz mi? Bir oyun eğer bolca dövüş ve yumrukların konuştuğu bir içeriğe sahip olmalı diyorsanız size Budokai 3'ü öneririm. Budokai 3 gerçekten eğlenceli ve TV'deki orijinaline en çok benzeyen oyun olmuş.

Gücü Hissedin,

Dimp geliştiricileri Bodokai 3'ün dövüş sistemi üzerinde baya çalışmışlar ki bu da oyunun çizgi filmi andırmasını sağlamış. Önceki oyunlarda her bir karakter yetenek kapsülleriyle modifiye edilebilecek temel bazı hareketlere sahipti. Eğer tek kişilik 'Story Mod'da birkaç saatinizi ayırırsanız tüm özel hareketleri açabilirsiniz.

Budokai 3'te savunmayla ilgili çok farklı ve derin bir değişikliğe gidilmiş. (Hemen nedir diye soracaksınız ki haklısınız ) Oyunda artık gerçek kombo vuruşlar var. Mesela rakibiniz üzerinize doğru geldiğinde siz o sıra savunma tuşuna ve o sırada herhangi bir yön tuşuna bastığınızda siz, rakibinizden uzak bir yere teleport olup daha rahat saldırı yapabiliyorsunuz ve bu teleportların her biri sizin 'ki' gücünüzü arttırıyor (oyun genelde bu 'ki'ye dayanıyor), bu sayede daha geniş alanlara kaçıp manyak kombolar yapabiliyorsunuz.

Bu dövüş sistemi genelde iki dövüşçünün aynı anda birbirlerine ışınlı ateş ettikleri sırada ortaya çıkıyor. Böylece ateş sırasında rakibinize kilitlenip ardından yumruklarınızı konuşturabiliyorsunuz. Sonuçta Dragon Ball Z hayranlarını ve oyuncularını oyuna bağlayabilecek dengeli bir dövüş sistemi ortaya çıkıyor.

İnanamıyorum, gerçekten çok güçlü…

Budokai 3'ü gerçekten güçlü yapan neden bu değil tabii ki. Tüm bunlardan sonra birçok dövüş oyununda aradığınız özellikler bu oyunda da mevcut. Oyun, siz tanıtımı görmeyene kadar pek parlak görünmüyor. Çizgi film karakterlerimizin gölgelendirmeleri eskisinden daha güzel olmuş, sanki TV'den çıkıp üzerinize saldıracakmış gibi görünüyorlar. Üzülerek söylemeliyim ki Story Mod'u hala tam bitmemiş gözüküyor. Her ne kadar keşfedecek geniş bir dünyanız ve bulabileceğiniz çok çeşit bulunsa da oyundaki sahneler çok aceleye gelmiş ve bölümleri fazla açıklama olmadan atlayıveriyorsunuz ki bu da biz DBZ manyaklarının bile kafalarını karıştırıyor….

Aaaaaaaiiiiiahhhhhhh

Her ne kadar oyunun Hikaye Mod (Story Mod)'u iyi olmasa da, bu oyun şimdiye kadarki en iyi Dragon Ball. Ve ayrıca eklemek isterim ki bu oyunu hayranı olduğunuz oyununa çok yakın bulacaksınız.
Yorumlar 14
MK Okuru
MK Okuru 27.11.2022 06:02
Kalan Karakter : 300 Gönder
Dragon Ball Z: Budokai 3

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×