1/2

Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2

Devran Yardım
Devran Yardım 3.06.2010 - 12:31
Kam e ha me haa!
Platformlar PlayStation 2
Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2
  • Yapımcı - Yayıncı Spike - Atari Interactive
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Dövüş
Merlin Puanı 82
48 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%80
Artılar Eski oyuna göre geliştirilmiş grafikleri ve oynanış
Eksiler Deneyin ve görün var mı acaba?
Dragon Ball oyunlarına karşı her zaman hayranlık duymuşumdur. Şimdiye kadar çıkan oyunlarının hangisini bulabildiysem aldım ve oynadım. Aralarından en çok beğendiğim seri de tabiî ki Budokai oldu. Arada bir Super Dragon Ball çıktıysa da, bu oyun sanki hiç mi hiç Dragon Ball havası vermiyordu. Sanki Street Fighter havası veriyordu. Ama bir önceki Budokai Tenkaichi’de böyle miydi? Tabiî ki değildi. Nerden bakarsanız 50 civarında karakter var ve bu karakterlerin her biriyle Dragon Evreninde teker teker, Dragon toplarını bulmak için geziyorduk. Böylece hangi karakterin nasıl bir geçmişi olduğunu öğrenmiş oluyorduk.

Ders

Ayrıca Atari firması herhalde dersine iyi çalışmış olacak ki, bu kez Super Dragon Ball adını devam ettirmeyip; onun yerine Dragon Ball Z: Budokai serisine devam etme kararı almış. Burada demek istediğim Super Dragon Ball tutulmayınca, onlar da geri adım atıp güzel olan oyuna yani, Budokai serisine devam edeceklerini duyurmuşlardı.

Bilen var mı?

Ülkemizde ise bu yapımın adını arkadaşlarıma söylediğimde ise “O ne?” türünde sorularla karşılaşıyorum. Çünkü Dragon Ball oyunu ve çizgi filmleri ülkemizde yeterince iyi tanıtılmadı. Televizyonlarımızda da zaten belli başlı bölümleri verildi. Devamını ise bilen kişi sayısı parmakla sayılır. Çünkü ben de devamını yabancı kanallardan Japonca veya İspanyolca gibi çeşitli dillerde izlemiştim. Yabancı dillerde olmalarına rağmen son bölümüne kadar seyrettim. Neredeyse çoğu filme taş çıkartacak kalitede bir anime bu. Her ne kadar bu çizgi filmin izleyeni az olsa da, ben bu film ve oyun ülkemizde de tutulana kadar her türlü incelemesini yapacağım. Neyse oyunu bu kadar ballandırdıktan sonra sıra geldi oyunun kendisine.

Budokai

Oyunumuzun detaylarına gelince, Dragon Universe adı verilen bir yerde geçiyor. Aslına bakarsanız bu bahsettiğim Dragon Universe sadece oyunumuzun oynanabilir bölümlerinden bir tanesi ama bence yapımın sürekliliğini sağlayan kısmı da burası. Yeni oyunumuzda gözümüze çarpan kısımlardan birisi, yine öncekilere benzer karakter sayısı. Bu kez oynayabileceğimiz karakter sayısı önceki oyunda 50 iken, bu kez 70 civarına çıkarılmış. Tenkaichi 2’nin çeşitliliği karakterlerle sınırlı da değil, ayrıca karakterlerimiz çeşitli formlara giriyorlar. Önceki yapımları oynadıysanız bilirsiniz; mesela Goku ile Super Saiyan 4’e kadar dönüşebiliyorduk ve hatta Vegeta ile birlikte “Fusion” yaparak daha manyak bir karaktere dönüşebiliyoruz. Bu oyunda bunun gibi birçok karakterle dönüşebiliyorsunuz. Tabii onların kendi isimlerinde kendilerine has dönüşümleri var. Daha fazlasını oyunu alıp oynarsanız görün diyorum, başka bir şey demiyorum bu konuda!
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×