Dragon Booster

Merlinin Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Ejderhaları yarıştırmak, savaştırmaktan daha zormuş…
Platformlar NDS
Dragon Booster
  • Yapımcı - Yayıncı KCEJ - Konami
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Yarış
Merlin Puanı 25
31 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%82
Artılar Çift ekranı kullanıyor.
Eksiler Berbat oynanabilirlik. Kötü grafikler. Dokunmatik ekran kullanışsız bir arabirime sahip.
İsminde 'Dragon' kelimesi geçen bir oyundan bahsedildiğinde, insanın aklında fantastik evrende geçen bir macera oluşuyor ve ağzından alevler fışkırtan öfkeli ejderhalar ile onlarla savaşan şövalyeler hayal ediyor. Dragon Booster ise bu hayallerle atlayan oyunculara adeta bir hayal kırıklığı yaşatıyor. Çünkü isminden de anlaşılmayacağı (!) üzere bu oyunu konsolunuza yerleştirdiğinizde bir yarış ile karşılaşıyorsunuz. Üstelik kontrollerinden tutun grafiklerine ve seslerine kadar her şeyiyle vasat altı olan bir yarış oyunuyla…

Hafiften anime kokan Dragon Booster'ın hikayesi çok ilginç. İnsanlar ve ejderhalar arasında barışın hüküm sürdüğü bir gezegendeyiz. İki ırk da birbirlerine kozmik enerji transferi yapmaktadır. Zamanla her şeye hükmetme arzusuna sahip olan insanlar, ejderhaların kas gücünü yeni binalar yapmada ve güçlü silahlar üretmede kullanmaya başlarlar. Hal böyle olunca ejderhalar ve insanlar arasında büyük bir savaş çıkar. Savaşın iyice hüküm sürdüğü günlerde özel bir ejderha ile onun sürücüsü, aslında iki ırkın iyi geçinebileceğini ispatlar. Yeniden barış sağlanır… Aradan barış içinde 3000 yıl geçer ve insanlar yeniden aynı hataya düşmek üzeredirler. Bizler de Dragon Booster olarak yeniden barışı sağlamak üzere yarış pistlerine gideriz. Bu hikayeden hiçbir şey anlamadığınızdan eminim. Zaten bir şey de anlamanız gerekmiyor. Çünkü Dragon Booster tüm haliyle o kadar kötü bir oyun ki, hikayesinin akıllıca olması da beklenemezdi.

Amacımız yarışmak, buraya kadar anladık elbette. Diğer üç yarışçı ile birlikte birbirinden garip pistlerde ejderhamızı koşturuyoruz. Sağda solda gördüğümüz güç geliştiricilere dokunarak hayat puanımızı geliştirebiliyoruz. Rakiplerimizle, yani ejderha binicileri ile yan yana geldiğimizde, dokunmatik ekrana kalemimizle vuruşlar yaparak mücadele ediyoruz. Ejderhanın üzerine kalemimizle tıklarsak zıplatabiliyoruz ve bu sayede bazı tuzaklardan kurtulmamız mümkün oluyor. Yarışlarda muhakkak birinci olmamız gerekiyor aksi takdirde bir sonraki bölüme geçemiyoruz.

Dragon Booster'ın en kötü yanı kesinlikle kontrolleri. Ejderhanızı, soldaki kontrol tuşları ile ilerletip bir yandan da kalemle ekrana dokunuşlar yapmak imkansız gibi, ama başka çare de yok. Grafik deseniz o da felaket. Tüm yaratıklar ve pistler kötü tasarlandığı gibi, çevredeki cisimler de birbirini fazlasıyla tekrar ediyor. Uzun lafın kısası, Dragon Booster tüm Nintendo DS kullanıcılarının kesinlikle uzak durması gereken bir yapım.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 18.06.2024 12:42
Kalan Karakter: 300 Gönder
Dragon Booster
İlginizi Çekebilir