1/3

Dragon Lance 3

Yusuf Ünal
Yusuf Ünal 3.06.2010 - 12:31
Irklar ile devam ediyoruz.

EM'DEKİ IRKLAR:
Dwarf: Dwarflar(cüceler) EM'de de varlar ve normal özelliklerinden hiçbir farkları yok, ama Ansalon'da dwarflar üçe ayrılıyorlar; Thorbadin cüceleri yani Tepe Cüceleri, Dergoth cüceleri yani Dağ Cüceleri ve Lağım cüceleri.Dağ ve Tepe Cüceleri arasındaki fark tamamen görüş ayrılığından kaynaklanıyor; Dağ Cüceleri bildiğimiz cüceler ve o şekilde bir yaşam sürüyorlar, ama Tepe Cüceleri normal cüce yaşam tarzının dışına çıkmışlar.Dağların içinde yaşamak istememişler ve dağlarda çıkarak Ansalon'a karışmış, yeryüzünde diğer ırklarla beraber yaşamaya başlamışlar.Tabi bu kopuş cüceler arasında ki küskünlüğü de beraberinde getirmiş. Dağ Cüceleri akrabalarını dejenere bireyler olarak görürken, Tepe Cüceleri Dağ Cücelerini bağnazlar olarak görmüşler. Bu arada ne kadar cüceler kabul etmese de Xak Tsaroth'da yaşayan bir cüce halkı daha var ve onlara Lağım Cüceleri deniyor .Tamamen aptal bir ırktırlar ve çöplerle beslenip hayatlarını devam ettirirler .Düzgün bir şekilde konuşamazlar ve kurdukları cümleler bir ancak bebeğinki kadar komplike olabilir.

Dağ Cüceleri: Dağ cüceleri Neidarlara zıt olarak dağların yontulmamış, yer altındaki düzlüklerinde yaşarlar. En kadim ve seçkin cüce ırkı Hylar' dır, ki bunlardan sonra Theiwar, Daewar, Daergar, Zakhar, ve Tepe Cüceleri gelir. Hylar Cüceleri açık kahve rengi cilt rengine, düzgün yanaklara ve parlak gözlere sahiptirler. Saç renklerine göre-kahve, siyah, gri yada beyaz- göre kıyafet seçimi yaparlar. Hylar cüceleri güçlü ve yüksek tonlu sesleri ile genelde dağlarının çınlayan derinliklerinde koro halinde, geleneksel şarkıları söylerler.

Tepe Cüceleri: Tepe Cüceleri Neidar ve Klar klanlarından oluşmaktadır , isimlerini yaşadıkları dağ yamaçlarından almışlardır. Bronz cilt ve kırmızımsı yanaklara ve parlak gözlere sahiptirler. Saç renkleri kahve, siyah ve gri renktedir, kulaklarının çevresindeki kılları keserler ama sakal ve bıyıkların bırakırlar. Giysileri yaşadıkları yerlerin donuk renkleridir,siyah, kahve, gri, bronz,... Tepe Cüceleri nadir durumlarda (festival yada etkileme ile ilgili) parlak kırmızı yada yeşil eşarp takarlar. Yüksek topuklu botlar, çok yemek ve az çalışmayı tercih ederler. Derin bir sese sahip olmalarına rağmen birini şarkı söylemek için ikna etmek imkansızdır.

Lağım Cüceleri: Aghar olarak da bilinirler; lağım cüceleri, cüceler içinde en düşük seviyeli olanlardır ve bütün Kryn'de bulunabilirler (Yukarıda da söylediğim gibi genelde Xak Tsaroth'da bulunurlar). Lağım cücelerinin akıllarındaki temel amaç-düşünce hayatta kalmaktır.Lağım cüceleri için ''bir" tekil, "iki" çoğuldur. Çok nadir olarak yüksek miktarlar ile alakaları olur yani (ehe...). Her şeyi yiyebilirler,ama genellikle fare olur bu yedikleri. 

Elf: Elfler yine Ansalon' da değişime uğrayan ırklardan.Cüceler gibi eskiden tekbir elf ırkı varmış bu elflere Silvanestililer denirmiş; ama tüm ırklar gibi elfler de görüş ayrılıkları yüzünden parçalanmışlar ve gruplara ayrılmışlar. Silvanesti elfleri , Qualinesti elfleri, Kagonesti(Yabani) elfleri ve Dimernesti(Deniz) elfleri. Silvanesti elfleri daha burunları havada bir ırk, Qualinesti elfleri tam olarak bildiğimiz elfler,Kaganisti elfleri yani Yabani elfleride Buz Duvarının oralarda yaşayan elflerdir.Yabani Elfler diğer elf ırkları arasında hor görülürler ve ikinci sınıf muamelesi uygularlar. Dimernesti elfleri ise suda yaşarlar.

Silvanesti Elfleri: Silvanesti elfleri onurlu, gururlu ve kibirlidirler; kendilerini bütün ırklardan ve hatta diğer elflerden dahi üstün görürler. Qualinesti elflerine zıt olarak herşeyde farklı olmayı severler. Silvanesti elfleri insanlar ve diğer ırklar ile temas kurmaktan tiksinirler; hatta Qualinesti elfleri ile olan ilişileri bile yapmacık ve zorakidir. Silvanesti elfleri, ırklarda (özellikle kendi) "Saflığı'' benimsemişler ve kendilerine ideal olarak seçmişlerdir. Güneş'in Sözcüsü'nü takip ederler. 

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×