1/2

Dragonshard

Dragonshard

Atalay Keleştemur
Atalay Keleştemur 3.06.2010 - 12:31
Biraz RPG, biraz RTS ile Dragornshard farklı bir soluk getirmeyi planlıyor...

Liquid Entertainment tarafından yapılmakta olan Dragonshard, Dungeons & Dragons hayranlarını monitörlerin başına çekmeyi planlıyor. Diğer real-time strateji oyunlarında olduğu gibi Dragonshard’da da kaynak toplayacak, ordu kuracak ve düşman üslerini ele geçireceksiniz. Ancak bu sefer olaylar biraz daha farklı işliyor. Oyun, Dungeons & Dragons’un yeni Eberron gezegenini içeren ilk RTS olma sıfatına da sahip.

Ebberron'un kristalleri

Uzun yıllar önce iyi, nötr ve kötü üç dragon arasında geçen büyük bir savaş sonucunda Eberron gezegeni oluşmuştur. Nötr dragon Eberron’u, kötü dragon yer altını ve iyi dragon ise dragonshard olarak tabir edilen kristalleri de alarak bu kristallerin dünyayı çevrelediği göğü oluşturmuştur. Belli süreler içerisinde ise bu kristaller Eberron’a düşmektedir. Bu kristalleri bulan ise büyük bir güce sahip olacaktır.

Dragonshard


Oyunda dört ana ırk olacak fakat bunlardan üçü ile oynanabilecek. Oyuncular kendi üslerini kurduktan sonra oldukça büyük bir ordu ile savaşlara girecekler. Çeşitli partilerle birleşerek, parti liderlerinin kendilerine has özelliklerden de faydalanmak mümkün. Ayrıca oyuncular, diğer birçok RTS oyununda olduğu gibi sadece ağaç kesip, altın çıkartmayacaklar. Köylülere istedikleri emirleri verip, diledikleri şekilde çalıştırabilecekler. Oyundaki en önemli iki kaynak altın ve kristallerden elde edilecek büyü gücü. Altınlar, sahip olduğunuz binalardan otomatik olarak alınan vergiler sayesinde elde ediliyor. Kristalleri ise savaş alanlarında çeşitli yerlerde bulmak mümkün.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×