1/11

Dreamfall - The Longest Journey

Ulaş Çöğendezoğlu
Ulaş Çöğendezoğlu 3.06.2010 - 12:31
Dreamfall tamamen çözülüyor

Tainted

Oyuna ilk başladığımız bölüm. Odamızın içindeyiz ve bir rahibin kapıdan çıktığını görüyoruz. Yatağınızı ve yatağın karşısındaki masada duran günlüğü inceleyin. Odadan çıkın ve rahibin peşinden ilerleyin. İlerlerken, duvara asılı olan sarılı kağıtlara da bir göz atabilirsiniz.

Yolun sonunda giremediğiniz bir kapıya geleceksiniz, sola dönün. Burada birçok rahibin dua ettiği alana gireceksiniz. Ortalıkta biraz gezinin, arkada konuşan iki rahibin yanına gittiğinizde sustuklarını göreceksiniz. Sonra merdivenlere dönüp rahiple konuşmaya çalışın. Biraz sonra kalkacak ve size kürsüye çıkmanızı söyleyecek. İlerleyince, duanın bir parçası olacaksınız ve video girecek.

One

Videoyla başlayacağız ve hastanede yatağımızda konuya giriş yapacağız. Arkasında bir süre öncesine gideceğiz ve -garip ama gerçek- Sadako ile karşılaşacağız. Bu arada bilmeyenler için, “Sadako” Japon yapımı The Ring filmindeki esas karakterin ismidir. Onun duruşu ve tasviri aynen kullanılmış. Göreceksiniz. Telefon çalacak ve maymunumuz haber verecek. Bu noktada kontrolü alıyoruz. Yatağın arkasına geçin ve sandalyenin üzerinden telefonu alın. Bir işinizi unutmuşsunuz, spor salonu bekliyor. “M” harfine basarak telefon mesajlarınızı görebilirsiniz.

Yandaki dolabı açın ve kıyafetlerinizi alın. Maymununuza gidin ve onunla konuşun. Oyun oynamazsanız haberleri dinleyebilirsiniz. Ardından günün olaylarını isteyin. Akşam yapılacak partiyi de böyle öğreniyoruz. Daha sonra buradan çıkın ve merdivenlerden aşağıya inin.

Merdiven çıkışında babamızla karşılaşıyoruz ve onun Bombay’a gitme planlarından haberdar oluyoruz. Aslında haberimiz olduğunu ve unuttuğumuzu fark ediyoruz. Sonra ise biraz bozuk bir genç olduğumuzu “Babacığım evde parti verebilir miyim? Uyuşturucu kullanmayacağım” diyerek belli ediyoruz. Ardından standart bir aile tartışması izliyoruz. Kontrol size geçince bütün konuşmaları yapın ve odanın içini kontrol edip evden ayrılın.

Sokağa çıkın ve aşağıya doğru ilerleyin. Posta kutularına bakarsanız, “Eskiden insanlar kağıtlara bir şeyler yazıp haberleşirmiş, ne garip şeyler...” diyecek bizim aşırı teknolojik zamanda yaşayan kahramanımız. Yolun devamında bir arkadaşımızla karşılaşıyor ve akşam yapılacak partinin bir şişe şaraplı kızlar gecesi olmasını kararlaştırıyoruz. Onunla konuşmamızın ardından aşağıya inip diğer hatunla muhabbet ediyoruz. Fakat önerisini kabul etmeyin ve salona geç kalmayın. Yoldan devam edin ve diğer bölüme geçin.

Bir arkadaşınızı koşu yaparken görecek ve sohbet edeceksiniz. Muhabbetiniz bittikten sonra onun gittiği yöne ilerleyin. Diğer bölüme geçtikten sonra gene sağa doğru ilerleyin ve merdivenlerden çıkıp kapıdan salona girin. İlerideki bayanla konuşun, o sizin jimnastik hocanız. Bir antrenman isteyin ve bir temiz dayak atıp kavga etmeyi öğrenin. Bunu istediğiniz kadar tekrarlayın. Antrenmandan sıkılınca binadan çıkın. Geldiğiniz yolları aynen geri dönün ve bizim evin aşağısında konuştuğumuz hatunun dükkanına girin. Konuşmanız bittikten sonra dükkandan çıkın ve spor salonuna gittiğiniz yola koyulun. Fıskiyenin olduğu alandaki kafeye gidin ve arkadaşınızla buluşun. Koltukların orada oturan kişi, eski erkek ve yeni mahalle arkadaşınız. Partinize davet edebilir ve işleri hakkında konuşabilirsiniz. Daha sonra bir telefon gelecek ve arkadaşınız sizden şehrin diğer tarafına gidip, bir paket almanızı isteyecek. Ayrılacaksınız ve kontrol tekrar bize geçecek. Etraftaki insanlarla konuşabilirsiniz. Muhabbetleriniz bitince spor salonu yoluna devam edin ve soldan taksiye binin.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×