1/3

Driver: San Francisco

Özgür Yıldız
Özgür Yıldız 9.09.2011 - 17:13
Paranormal Aktivite: Driver
Platformlar PC, PlayStation 3, XBox 360, Wii
Driver: San Francisco
  • Yapımcı - Yayıncı Ubisoft - Ubisoft
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,Yarış
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 80
12 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%50
Artılar İlgi çekici “Shift” özelliği, eğlenceli sürüş tecrübesi, sürükleyici hikaye anlatımı, bol görev sayısı
Eksiler Şehir basit tasarlanmış, detay seviyesi düşük
Driver: San Francisco’yu açtığımda açıkça söylemek gerekirse tipik bir Driver oyunuyla karşı karşıya kalacağımı düşünüyordum. Özellikle ilk 10 dakika bu düşüncelerle geçti. Ancak 11. dakikadan itibaren tüm fikirlerim değişti. Neden mi? Nedenini birazdan anlatacağım. Oyunun hikâyesiyle işe başlayalım.

-Tanner son günlerde havalardasın bakıyorum

Driver: San Francisco, Driv3r’dan 6 ay sonrasını konu alıyor. Kahramanımız John Taner ve  baş düşmanımız Charles Jericho, İstanbul’dan canlı olarak kurtulmayı başarır. Jericho, San Francisco’ya kaçar ve kahramanımızla ortağı onu takip ederler. İlk videoda Jericho’nun hapisane aracı içinde taşınmasını ve bu araçtan kaçtığını görüyoruz. Tanner ve ortağı onu kovalamaya başlıyor ve tam bu sırada kahramanımızın arabasına kocaman bir kamyon çarpıyor. İşte tam bu noktada işler hiç de tahmin etmediğimiz şekilde ilerlemeye başlıyor.

Driver: San Francisco
Tanner komaya giriyor ve ardından oyunun büyük bir bölümünde Tanner’ın rüyasında oynuyoruz. Rüyasında “Shift” adı verilen bir yetenek keşfeden Tanner, bu şekilde istediği zaman “shift” ederek, etraftaki herhangi bir aracın şoförü yerine geçebiliyor. Bu özellik, ilk bakışta Driver gibi bir oyunda anlamsız gözükebilir. Ancak oynanışa artı olarak birçok yenilik getirdiği için görmezden geleceksiniz. Tanner bu özelliğiyle birlikte polislerin kaçakları yakalamalarına, gençlerin okul masraflarını karşılamak için yaptıkları sokak yarışlarını kazanmalarına yardımcı olabiliyor. Bütün bunları yaparken aynı anda farklı araçları kullanarak görevinizi daha kolay şekilde yerine getirebiliyorsunuz. Örneğin bir aracı yakalayıp durdurmanız gerekiyor. Hemen “shift” yaparak karşı şeritteki bir aracı kontrol etmeye başlıyor ve takip ettiğiniz araca kafadan çarparak kolayca durdurabiliyorsunuz. Bu gibi küçük oyunlar, Driver: San Francisco’yu oldukça zevkli kılıyor.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×