1/2

Dual Blades

Berk Iybar
Berk Iybar 3.06.2010 - 12:31
Dinç Interaktive ekibi dünya piyasalarına sunulan ilk türk oyunu olan Dual Blades’i tamamladılar.
Platformlar Gameboy Advance
Dual Blades
  • Yapımcı - Yayıncı Dinc Interactive - Metro3D, Inc.
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Aksiyon
Merlin Puanı 92
Artılar -
Eksiler -

Kullanma amacınız ister kişisel ister profesyonel amaçlı olsun bilgisayar oyunları, şüphesiz ki kullanıcıları bilgisayara bağlayan ve hatta ayırmayan katalizatör vazifesini görür. Oyunlar her ne kadar bilgisayarın eğlence kısmını oluştursa da bize bunca keyifli dakikaları yaşatan bu oyunların yapımı son derece üst düzey bilgi, emek ve günümüzün ilerleyen ve yükselen oyun çıtalarıyla rekabet edebilmek için maddi kaynak gerektirmekte. Belki bu yüzdendir Türk Oyun yapımı denince elimizdeki ürünler bir elin parmaklarıyla sınırlıdır.

İşte bu amaçla tüm tecrübe ve birikimini Türk Oyun yapımcılarına destek olmak ve oyun piyasasını canlandırmak hatta baştan yaratmak için dergimizde röportajını bulabileceğiniz Mevlüt Dinç önderliğindeki Dinç Interaktive ekibi dünya piyasalarına sunulan ilk türk oyunu olan Dual Blades’i tamamladılar. Biz de MKX ekibi olarak herkesden önce bu oyunu atölyesinde görme, ellerimizle tutma ve oynama fırsatını bulduk.

DÜNYA PAZARINDAKİ İLK TÜRK OYUNU

DualBlades, ilk olarak programcı Galip Kartoğlu’nun qbasic kullanarak pc için hazırladığı bir projeydi. Geçen sene duyulmaya başlanan oyunun adı o zaman SLASHERS idi. Daha sonra Dinç İnteraktif’in bünyesine dahil olan oyunun karakteristik özelliklerinin GameBoyAdvance için uygun olduğu kararlaştırıldı. Tamamiyle GameBoyAdvance için optimize edilen oyunun, Metro3D isimli GBA’nin önde gelen oyun firması tarafından dağıtım hakları alındı. Bu sıralarda ise oyun başta Japonya olmak üzere dünya pazarına sunulmaya başlandı. Oyunu orjinal olarak ülkemizde de dağıtıcı firmaların getirmesini bekliyoruz.

Oyun streetfighter, world heroes tarzı dövüş oyunlarınca kabul gören kural, hareket ve silahları içermekte. Bunun dışında oyunun değişik yönü bir atari klasiği olan Samurai Shodowndaki gibi kılıç dövüşü üzerine yoğunlaşması. Bu arada bu kadar keskin ve farklı kılıçların doğal sonucu olarak bolca kan görmek mümkün. Bu yüzdendir ki oyun “Mature” ibaresiyle piyasaya sürülüyor. Detaylara indiğimiz zaman oyundaki hareketlerin ve komboların çok daha özgün olduğunu ve bu konuda yoğun bir çaba sarfedildiğini görebiliyoruz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×