Duncan Jones: Warcraft filmi benim suçum değil, stüdyonun suçu

Duncan Jones: Warcraft filmi benim suçum değil, stüdyonun suçu

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 24.02.2018 - 11:36
Warcraft yönetmeni sessizliğini bozdu

Warcraft filmi ilk duyurulduğu zaman heyecandan bayılanlar arasındaysanız, ancak film çıktığı zaman hayal kırıklığına uğrayanlardansanız, size filmin yönetmeni Duncan Jones'dan bir mesaj var. Netflix için yaptığı yeni film Mute için verdiği röportajda Warcraft hakkında konuşan ünlü yönetmen, filmin stüdyosu olan Legendary Pictures'ı suçladı.

Duncan Jones: Warcraft filmi benim suçum değil, stüdyonun suçu

"Warcaft, filmin yapım aşamasındayken politik bir mayın tarlasıydı. Yapılan tekrar yazımlar ve tekrar çekimleri filmin yapımını çok zor hale getirmişti. Bu değişiklikleri yapmak için zorlanmak filmin doğasından şaşmamıza sebep oldu. Bu gerçekten kalp kırıcı bir süreçti. Ama, bu tecrübemden çok şey öğrendim ve benzeri durumlarda daha olgun davranıyorum. Tabi ki bu o zamanların ne kadar travmatik olduğunu değiştirmiyor." Temelinde Legendary Pictures'ı suçlayan Jones, "Bunun sorumlusu stüdyonun politikasıydı. Warcraft'ı yaparken stüdyo çalkantılı bir dönemden geçiyordu. Warner Bros ile çalışıyorlardı sonra ayrılıp Universal'a katıldılar. Sonrasında da Çinli bir şirket olan Wanda tarafından satın alındı. Bu süreçte ekibin yarısından fazlası değiştirildi. Bu süreçte bana en çok yardımcı olan firmanın Warcraft'ın sahibi Blizzard'ın olduğunu söyleyebilirim."

Kısacası yönetmen Duncan Jones'un aklındaki Warcraft filmi çok daha farklıymış. Bakalım, filmin devamını görebilecek miyiz?

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 17.01.2021 11:47
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.02.2018 18:29
Aslında iyiydi ama bir eksiklik olduğu çok belliydi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.02.2018 09:34
Film ortalamanin ustu bir filmdi. Yanlizca warcraft dunyasina gore ortalama idi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.02.2018 19:41
Genel olarak kötü film çıkmasının sorumluları stüdyo oluyor zaten.Justice League filminin bu kadar yerden yere vurulmasının nedeni WB isimli şirketin yönetmenin işine burnuna sokmasıydı.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.02.2018 19:12
Çok daha farklı bir olayda farklı bir proje için yaşadıklarımın neredeyse aynısı. Sanki beni tarif etmiş. Benimki tabi ki çok küçük bir olay buna göre ama olay tıpatıp aynısı. Vay be. Demek ki bu işler insanın elinde değil ve her yerde olabiliyor. Bu arada film o kadar da kötü değil
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.02.2018 15:37
sanki 1. filmi değilde 3. filmi falan izliyor gibi olmustum,warcraft evreni haberlerden bildiğim kadar,o yüzden yeni insanlara hiç hitap etmiyordu,oyunu oynuyorsan herşeyden haberin varsa izlenir ama oda çerezlik
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×