1/2

Dungeon Siege 2

Başar Özcan
Başar Özcan 3.06.2010 - 12:31
Tüm zindanlara açılan tek zindan yeniden bizi çağırıyor.
İlki piyasaya çıktığında çok fazla beğenilen, içinde bulunan özellikler ile Baldur’s Gate’e de oldukça benzetilen zindanların oyunu Dungeon Siege 2’nin yapımı neredeyse tamamlandı ve birçok bilgi internette oyuncuların önüne sürüldü. Devam oyunu yine aynı grafik motoruyla yapılıyor, ama ilkinden beri geçen süreçte bu motor oldukça geliştirilmiş, grafik detayı / performansı arttırılmış. Bu yeni detaylar doğanın geliştirilmesi ve karakterlerin ayrıntıları üstüne yoğunlaşmış. Karakterlerin bir olay veya savaş sonrasında düşüncelerini yüz ifadesinden anlayabileceğiz. Geliştirilen kaplamalarla, doğayı pusu kurmada ve düşmanı yanıltmakta kullanabileceğiz. Aynı şekilde biz de bu tuzaklara yakalanabileceğiz. Gizli noktalarda yeni zindanları açan anahtarlar, yeni topraklara geçiş için yapılacak görevleri yazan kağıtlar bulacakmışız. Bu devamlı, ağaçların altındaki gizli noktaları arama ya da çalıların arkasına bakma güdüsünü doğuracak gibi görünüyor.

Doğru yolu bulan bir karakter..

DS2’nin konusu ise iyiyle kötü taraf arasındaki mücadeleleri konu alıyor. Önceleri kötü tarafta savaşan ana karakterimiz daha sonra yaptığı yanlışı anlıyor ve iyi taraf saflarında savaşa katılıyor. Zaman içinde tek kişi olarak takıldığınız bölgelerde size katılmak isteyen karakterler çıkıyor, grup kuruyorsunuz ve tüm grubu yöneterek kötü tarafa karşı savaşıyorsunuz. Kimi zaman iyi tarafın kalesinde herkesle birlikte savunma yapıyorken kimi zaman ise baskınlara gidiyorsunuz. Ama sonuçta kendinize iyi yada kötü bir grup kuruyor ayrıca her bir karaktere ayrı önem vererek, onların değişik savaş mesleklerinde uzman olmasını sağlıyorsunuz. Böylece her savaşlarda farklı karakterleriniz ön plana çıkıyor.

Serinin eski oyununu hatırlayanlar varsa bir eşşeğiniz vardı. O sizin fazla eşyalarınızı taşıyor aynı zamanda uzun yolculuğunuzda size yoldaşlık yapıyordu. Ama artık oyunda o çok sevilen eşşeğimiz olamayacak. Onun yerine elemental tarzı bir yaratık bizim yoldaşımız olacak ve o elemental bebeklikten başlayarak sizin yanınızda gelişecek. Ona belli fazla maddeleri verdikçe, maddenin özelliği artı olarak elementalin gücüne ve yeteneğine eklenecek. Örneğin büyülü bir eşya verirseniz elementalinizin büyü kabiliyeti artacak ve aynı zamanda büyüye karşı bir korunma yüzdesi olacak. Eğer elementalinizi iyi beslerseniz, birçok konuda size yardım eden bir ucubeye sahip olacaksınız.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×