1/2

Dungeon Siege: Legends of Aranna

Murat Oktay
Murat Oktay 3.06.2010 - 12:31
Gas Powered Games, oyunun ikincisi üzerinde çalışadursun, ilk verisyon için eklenti paketi çıkaramadan duramadı.
Platformlar PC
Dungeon Siege: Legends of Aranna
  • Yapımcı - Yayıncı Mad Doc Software - Microsoft
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Role Playing Game
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 78
Artılar Kendi ekibinizi oluşturabiliyorsunuz. İzometrik görüntü açılarına müdahale edebiliyorsunuz.
Eksiler İster istemez Diablo ile karşılaştırmak oyundan alacağınız tadı azaltıyor.

Legends of Aranna

Bu ismi ilk duyduğum zaman çok heyecanlandım. Dungeon Siege’in devamı geliyordu. İlk oyunda elde ettiği başarının ardından gelmemesi de imkansızdı. Kısa bir sure öncede yeniden bilgisayarlarımızda yerini aldı. Bakalım beklemeye değer miymiş?

Hikaye devam ediyor

İlk hikayenin üstünden uzun bir sure geçmişti. Ehb krallığında herşey yolunda idi. Ama ormanda ilginç olaylar gelişmeye başlayınca, Arhok’un valisi, şehrin bütün kapılarını kapattırmış, giriş-çıkışı yasaklamıştı. Şehri bunlardan koruyacak, aynı zamanda Staff Of Stars’ı geri getirecek bir kahramana ihtiyaç vardı. Bunun içinde en uygun kişiye -annesi ve babası kahraman olan karakterimize- iş düşüyor. Aslında yapacağımız görev çok basit. Düşmanlarını öldür, ebeveynlerine ne olduğunu öğren, dünyayı kurtar ve karakterini geliştir. Çok geniş bir konu üzerine kurulmamış. Giriş demosu da 30 saniye kadar kısa bir süre içinde geçiyor. Yeri gelmişken belirtmeden geçemeyeceğim. Oyunların demoları, 3D motorlar ile yapılmaya başladığından beri birçok oyunun demosunu izlemeden geçiyorum. Legends Of Aranna’nın demosu bu kadar kısa olmasa idi, o da bu oyunlar kervanına katılacaktı. Bence “Render” edilmiş demolar daha etkileyici oluyor. Blizzard’ın oyunlarına yaptığı demolar bunun için en güzel örnekleri oluşturuyor.

CD’nin içeriğinde, Dungeon Siege birlikte geliyor. Bu yüzden ayrıca Dungeon Siege’e sahip olmanız gerekmiyor. Bu şekilde bir genişleme paketine pek alışmadığımız için, bu oyuna baştan bir artı getiriyor. Ayrıca kutunun içinden çıkan tanıtım kitapçığıda oldukça detaylı hazırlanmış. Getirilen bütün yenilikleri birçok detayı ile anlatmışlar. 3 cd’den oluşan bu paketi incelemeye başlayalım.

Ne kadar genişleyebilir ki?

Her genişleme paketinde olduğu gibi, bu pakettede yeni eşyalar, yaratıklar, büyüler bulunuyor. Tabii senaryoya bağlı olarak yeni haritalarda hazırlanmış durumda. Bu yenilikler arasında yılana benzeyen “Zaurask Snakebite” kılıcı kullanmayı ençok sevdiğim savaş aletlerinden biri oldu. Güçlü ve gösterişli olan bu kılıcı beğeneceksiniz. Ayrıca WayPoint mantığı güzel olmuş. Bu sayede çeşitli noktalar arasında teleport olabiliyorsunuz. Bu yeni eklentiler arasında bana en ilginç geleni dev robot akrepler oldu. Fırlattıkları sihirli füzeleri ilginçden ziyade komik geldi. Hem robot hemde sihirli...
 

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×