1/4

Dungeon Siege

Koray Koraç
Koray Koraç 3.06.2010 - 12:31
Rehberinden sonra, tam çözümüne de elimizi attık.

FARMLANDS
Oyunumuz kısa bir introdan sonra bir çiftlikte başlıyor, bahçenizle uğraşırken aniden Norick isimli arkadaşınız sürünerek size yaklaşmaya çalışır, koşarak yanına gidiyoruz ve Krug’ların saldırığını söyeldikten sonra Stonebridge’e gidip Gyorn isimli birini bulmamızı söylüyor ve hakkın rahmetine kavuşuyor. Elinize yerdeki silahı ya da büyücü iseniz büyünüzü seçerek Krugları öldürmeye başlayın, artık bundan sonra karakterinizin özelliğini siz belirliyceksiniz, Edgaar’ın evine ulaşana kadar patikayı takip edin. Sizden Avinin mahzenini temizlemenizi istiyor. Evin dışına çıkın ve kapıyı açarak evin zindanına inin. Görevi bitirdikten sonra patika yolundan devam ederek kırık köprünün yanında duran adama ulaşın, s,ze köprünün kulanılamaz halde olduğunu istediğiniz yere ulaşmak için mezarlığı kullanmanız gerektiğini söylüyor. Mezarlığa ulaşana kadar patikayı takip edin, türbe şeklinde görünen şeyin içine girin.

CRYPT OF THE SACRED BLOOD
Oyunun ilk zindanına girmiş bulunuyorsunuz. Burası fazla karmaşık ve uzun değil, bu yüzden öyle çok zorlanmayacaksınız. Şimdilik tek kişi olduğunuzdan dolatı sadece gerekli olan eşyaları taşıyın. Biraz sonra bulduğunuz yeni kişinin hangi klasta savaşacağına karar verin ve ona uygun eşyaları ona yükleyin. Düşmanları öldürerek ilerleyin ve kapıdan çıkın. Bir önceki bölge gibi burda da gideceğiniz yön belli., birsürü zayıf yaratığı öldürerek ilerleyin, en sonunda kapıyın yanında duran bir bayan görecekseniz, onunla konuşun ve isterseniz partinize alın. Bundan sonra oyun biraz açılacak, devam ederek ormana çıkın. Patikayı takip ederek yolunuza devam edin, sonunda Stonebridge kasabasına ulaşacaksınız.
-Zindanda görülmeyen birsürü yağmalanacak şey var, zindandaki sütünların arkasına dikkatlice bakarak ilerleyin

STONEBRIDGE
Oyunun ilk kasabasına hoş geldiniz. Yapacağınız ilk şey Norick’in arkadaşı Gorn’u bulmak, kasabanın sağ tarafına yönelin Gorn’u ana patikanın sağında bulacaksınız. Glacern’deki Overseer’e haber vermesi gerektiğini söyledikten sonra partinize katılıyor. Ben adamı okçu yaptım, Gorn’u silahlandırın. Kasabayı turlayın ve dükkanları ziyaret edini eşyalar alın, işinize yaramayan eşyaları satabilirsiniz. Eğer adamlarınızdan birini büyücü yaptıysanız ona büyü satın alın. İşlemleri tamamladıktan sonra Wesrin Cross’a doğru yola çıkın. 
-Kasabadaki yanık evin aşağısındaki evdeki Ordus adindaki adam sizden kuzey baltasını (axe in north) bulmanızı isteycek, eğer bulursanız sizin olur. Baltayı kulenin bodrumunda bulabilirsiniz, kuleye gitmek için tepelere doğru gidin, sol tarafınızda küçük yoldan devam edin, evdeki asansörden aşağıya inin, balta bu bölgede.
-Stonebridge’de bir başka ek görev daha alacaksınız, merdivenlerden yukarı çıkarsanız, evdeki bayan Glacern’deki kızkardeşine kardeşinin hayatta olduğunu bildirmemizi istiyor. Glacern’e geldiğiniz zaman, doğru ilerleyin, küçük tepecikteki eve gidin, kızın kardeşi orda.

WESRIN CROSS
Yine ormana giriyoruz, patikayı uzunca takip edin, tabelalara bakın ve Wesrin Cross’u gösteren yöne kasaba bekçisini bulana kadar ilerleyin, size Wesrin Cross’gitmeniz için Glitterdelve yolunu temizlemeniz gerektiğini söylüyor. Patikayı takip edin, tıkılmış bir kuleye geleceksiniz, kuleye girin ve merdivenlerden inin, ikinci zendana merhaba deyin, birinci zindan daha uzun, her yeri inceleyin ve alabileceğenizin eşyaları alın, bu çeşit zindanlarda kaybolma ihtimaliniz yok, zatem size harita yardım ediyor. Hareket eden her şeyi öldürerek yolunuza devam edin, salkan asansöre parti ile girin ve kolu çekin. Alt kata ineceksiniz, yaratıkları öldürerek yolu patikayı takip edin. Biraz ilerleyince devasa büyüklükteki bir odaya gireceksiniz. Bol bol expreince ve hazine kazanacağınız bir yer burası, yaratıkları yavaş yavaş öldürn aniden içlerine dalmayın sonra karışmam. Eğer eşeğiniz varsa özellikle ona dikkat edin, yapay zekasını saldırı karşında uzaklaşmaya ayarlayın, ayrı sağ alt köşeden yapabilirsiniz. Eğer manaya veya cana ihtiyacınız carsa odadaki köşelerdeki çeşmlereden bunları tedarik edebilirsiniz. Herşeyi temizledikten sonra, ilerleyin ve kapıdan çıkın, diğer tarafta yine asansör var, yukarı çıkın. Dikdörtgen şeklindeki platformu görene kadar ilerleyin, üstündeki kolu çekin ve yukarı çıkın, Glitterdelve’ye hoşgeldiniz.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×