Dünya çapındaki bütün Oculus Rift'ler birden çalışmayı durdurdu

Dünya çapındaki bütün Oculus Rift'ler birden çalışmayı durdurdu

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 8.03.2018 - 11:49
Oculus Rift sahipleri kızgın

Oculus Rift sahipleri dün sabah cihazlarının çalışmaması gibi büyük bir problem ile karşılaştı. Dünya çapında bulunan tüm Oculus Rift'ler çalışmayı durdurdu. Oculus'un VR başlığını kullanmaya yarayan ve PC'ye yüklenen Oculus App, açıldığı zaman Oculus Runtime Service hatası veriyor. Konu hakkında kullanıcılar forumlarda büyük bir tepki göstermekte. Geçtiğimiz saatlere kadar da Oculus'ten konu hakkında açıklama gelmemişti.

Dünya çapındaki bütün Oculus Rift'ler birden çalışmayı durdurdu

Yaklaşık 15 saat önce açıklama yaparak hatayı düzeltmeye çalıştıklarını belirten Oculus, henüz yeni düzeltildi. Twitter üzerinden konu hakkında bilgi sahibi olduklarını belirten ve üzerinde çalışıldığı belirtilmiş olsa da Oculus Rift sunucuları yaklaşık 10 saat boyunca çevrimdışı kaldı. Cihaz kullanıcıları bu bekleme süresine bir hayli kızgın. Global bir firmanın böyle bir hatayı bu kadar uzun bir sürede çözmesini eleştiren kullanıcılar, forumlarda şikayetlerini belirtmeye devam etmekte. Eğer Oculus Rift sahibiyseniz, şu an gönül rahatlığı ile cihazı kullanabilirsiniz. Problem hakkında daha fazla bilgi almak için ise Oculus Rift'in destek sitesine gidebilir ve inceleyebilirsiniz.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 29.09.2020 04:44
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×