1/10

Dünya İstanbul'u oyunlarla tanıyor!

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Tarihi kent sanal ortamda
İstanbul, geçmişten bugüne kadar birçok olay gördü, savaş yaşadı, medeniyetlere ev sahipliği yaptı. İstanbul resmen insanlık tarihini içinde barındırıyor. Ayasofya, Kız Kulesi, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarayı, Galata Kulesi, Beyoğlu gibi birçok tarihi ve ünlü yerlere sahip. En önemlisi ise Boğaz’a ev sahipliği yapıyor. Şu zamana kadar oyun dünyasında, Prag, New York, Paris, Londra gibi birçok şehri görebildik. İstanbul’da da geçen bazı oyunlar oldu. İstanbul’un içinde olduğu yerli ve yabancı bazı yapımlara kısaca bir göz atalım…

INDIANA JONES AND THE EMPEROR'S TOMB

Arkeolog, profesör, maceraperest Indiana Jones’u çoğu kişi biliyordur. Harrison Ford tarafından hayat verilen Indiana Jones, son olarak geçen sene The Kingdom of the Crystal Skull filmiyle yeniden beyaz perde de boy göstermişti. Ancak Jones, filmler dışında oyun dünyasına da aşina bir karakter. 2003’te The Collective (Firma 2007’de Shiny Entertainment ile birleşti ve Double Helix ismini aldılar. Daha sonra Silent Hill: Homecoming’i piyasaya sürdüler) tarafından geliştirilen Indiana Jones and the Emperor's Tomb, 1935’te yılında The Temple of Doom filmi öncesi olayları ele alan bir hikayeye sahipti. Oyunda güzel bir sürpriz de vardı, yapımın bir kısmı İstanbul’da geçiyordu. Indy’nin Prag’ta başlayan macerası, İstanbul’da bir hücrede uyanmasıyla devam ediyordu. Jones’la kendimizi Yerebatan Sarayı’nda bulduk. Ancak İstanbul’da fazla kalamıyorduk, daha sonra hikaye gereği Uzak Doğu’ya gitmek zorundaydık.

Dünya İstanbul'u oyunlarla tanıyor!
"Indiana Jones'u yönettiğimiz oyunda, İstanbul'a da uğruyorduk."

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×