Dünya o konsolu seviyor

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 10.01.2013 - 16:12
Geriden geldi ve lider oldu!
Uluslararası Veri Şirketi'nin (International Data Corporation (IDC)) yaptığı bir araştırma eski kavgayı yeniden canlandıracak gibi.

Firmannın yayınladığı yeni rapor iki ünlü konsol Xbox 360 ve Playstation 3'ün satış karşılaştırmasını bizlere sunuyor. Buna göre Sony'nin konsolu PS3 ömür boyu satışlar (çıktığı günden bu zaman kadarki satışlar) alanında Xbox 360'ı geçmiş.

Dünya o konsolu seviyor
Lewis Ward'ın 2012-2016 yılları arasında konsol satışlarını ön görmesi için hazırladığı rapora göre Playstation 3'ün ömürboyu satışları şu anda 77 milyon adeti bulmuş, Xbox 360 ise şu anda 76 milyonda. Kara Cuma'da 750,000 satış yaptığını belirten Microsoft'un aksine 2012'nin aralık ayında yapılan bu araştırma Xbox'ın ikinci sırada kaldığını gösteriyor.

Zevkler ve renkler tartışılır konusunu bir kenara bırakırsak bu veriler göze alındığında PS3'ün oldukça büyük bir başarı yakaladığını söylememiz doğru olur. Nitekim Sony yeni konsolunu Xbox 360'tan bir yıl sonra çıkartmıştı.
Yorumlar 74
MK Okuru
MK Okuru 4.12.2022 04:26
Kalan Karakter : 300 Gönder
Dünya o konsolu seviyor

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×