Dünyanın En İyi Tetris Oyuncusu Jonas Neubauer Hayatını Kaybetti

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 9.01.2021 - 17:08
Dünyanın en iyi Tetris oyuncusu olarak anılan 39 yaşındaki Jonas Neubauer, henüz sebebi belli olmayan ancak acil bir tıbbi müdahale sonucusu yaşamını kaybetti

Ne yazık ki gündemimize hayatını kaybeden bir başka oyuncu düştü. Jonas Neubauer, dünyanın en iyi Tetris oyuncusu olarak kabul ediliyordu. Bugüne kadar sayısız turnuva kazanmış, yeni oyunculara yol gösterebilmesi için Youtube kanalı üzerinden en iyi hamlelerini paylaşmış oyuncu, ne yazık ki acil bir tıbbi müdahale sonucunda oluşan komplikasyonlara bağlı olarak hayatını kabetti.

Dünyanın En İyi Tetris Oyuncusu Sayılan Jonas Neubauer Hayatını Kaybetti

Kişisel Twitter hesabını yönetenler tarafından yapılan açıklama ile ortaya çıkan ölüm haberi de takipçilerinde büyük üzüntü uyandırdı. 39 yaşında olan Jonas Neubauer'in kesin ölüm sebebi henüz bilinmemekte. Ancak, Twtitter hesabında da, bilgilere ulaşıldığında gerekli açıklamanın yapılacağı yönünde bilgi verildi. Tetris için oluşturulan resmi Twitter hesabı, onu "yetenek, ruh ve nezaket açısından tüm zamanların en büyük klasik Tetris oyuncularından biri" olarak nitelendirdi.

1980 doğumlu Neubauer, Klasik Tetris Dünya Şampiyonası yarışmalarının çoğunu kazanmıştı. Tetris'in NES versiyonunda uzmanlaşan oyuncu, 7 kez dünya şampiyonluğu alarak unutulmaz oyuncular arasında yerini almıştı.

Aşağıda Classic Tetris World Championship 2015'de son 4'e kalan Alex Kerr ve Jonas Neubauer'in karşılaşmasını izleyebilirsiniz.

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2021 00:41
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.01.2021 10:03
şaka gibi geliyor böyle şeyler ya insana. uzunca bir süre youtubeta maçlarını izlemiştim. hatta mesen indirip clasic tetris oynuyorum bir süredir jonas yüzünden. üzücü :(
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.01.2021 15:28
Boom tetris for jonas:(
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.01.2021 13:37
Toprağın bol olsun.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.01.2021 11:25
Anaaa şok oldum.Daha geçen turnuvasını izlemiştim.Gerçekten alçakgönüllü bir insandı egodan eser yoktu maçlarında.Huzur içinde yat güzel insan.
Kalan Karakter : 300 Gönder
babayaro
babayaro 9.01.2021 20:34
hadi be.. reis sendemi göçtün gittin bu yalan dünyadan. en son çinlimi korelimi ne bi tane bebeye yenilmişti rahmetli. huzur içinde uyu
Kalan Karakter : 300 Gönder
Dünyanın En İyi Tetris Oyuncusu Jonas Neubauer Hayatını Kaybetti

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×