e-OYUN - 2002 nasıl gidiyor

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
e-OYUN - 2002 nasıl gidiyor
Türkiye’nin ilk oyun fuarı için geri sayım devam etmekte. Mutfakta olan bizler ne olup bittiği hakkında sizleri bilgilendirelim dedik. Fuar için hazırlıklar tam gaz devam ediyor. Türk E3’ü 14-16 Haziran tarihleri arasında olacak.
Öncelikle size fuarın yapılacağı alandan biraz bahsedelim. İki katlı bir binada yapılacak olan etkinliğin her yerinde oyun oynayabileceksiniz.  Ahmet Fethi Paşa Salonu’nu bulmanız çok kolay. Harbiye’de Askeri Müze ile Orduevi arasında kalan kapıdan veya Lütfi Kırdar’dan yukarı çıkarak binaya rahatça ulaşabilirsiniz.
Şimdiden fuar alanının bir çok yerinde aklınızın ucundan geçmeyecek aktiviteler olacağını garanti edebiliriz. Türkiye de bilgisayar oyunları dediğimizde işin içine o kadar çok alanın dahil edilebileceğini gördük ki.

Fuara 8 adet Xbox Geliyor !

Öncelikle PS2 ve Xbox’ı merak edenleriniz varsa fuarda bu aletlerin içine düşebileceklerini garanti ediyoruz. Sony PS2leriyle Microsoft ise Xbox’larıyla fuarda olacak. Oyun yapımı,Türkiye pazarı ve Türkiye de ve dünyada şimdiye kadar oyunculuk adına yapılmış her şeyle ilgili ne ararsanız burada bulabileceksiniz. Mesela bize ideal bir şehri sunmak için çalışan belediyelerimiz bile bir yarışın içine sokacağız. Nasıl mı? Onlara Sim City oynatarak tabi ki! İdeal şehirlerini kurduktan sonra bir deprem olursa neler yapacaklar bunu hep beraber göreceğiz.

Paneller ve konuşmacılar

Geçen aylarda bilgisayar oyunlarıyla ilgili basında çıkan haberlerden sonra eğer küçük yaştaki oyuncuların anne ve babaları endişeler taşıyorsa fuar ile birlikte düzenlenecek ve çocuk psikolojisinin tartışılacağı paneller ile tüm sorularına bilimsel olarak cevaplar bulabilecekler. Size fuarın tamamını takip etmeniz tavsiye ediyoruz. Çünkü her gün başka bir panel veya konuşma olacak. Mesela Türkiye’de oyun yapımcılığı üzerine en etkin isim olan Mevlüt Dinç kendi konusunda bir konuşma yapacak. Sorumlu Genel Yayın Yönetmenimiz Sinan Akkol Türkiye de bilgisayar oyunları tasarımı ve yayımcılık üzerine konuşurken Merlinin Kazanı’ndan Murat Oktay bilgisayar oyunları’nın tarihinden bahsedecek. Böylelikle merak ettiğiniz bir çok sorunun cevabını bulacak ve eksiklerinizi tamamlayabileceksiniz.
Fuarda gerçek askerlerde bir standda kendi oyunlarını tanıtacaklar. Böylelikle simülasyon yanını da görebileceksiniz. Ayrıca oyunculukla ilgili her şey burada olacak. Yalnızca konsollar ya da PC’lerden bahsetmiyoruz. Internette yalnızca browserınızı kullanarak Java uygulamaları üzerinden oynayabildiğiniz oyunlara ve hatta sekreter oyunları diye tabir ettiğimiz hearts’a kadar tüm türleri burada bulacaksınız. Fuarın “her yerinde” oyun oynayabileceksiniz. Tüm amaç fuar alanına girdiğiniz andan itibaren bambaşka bir dünyada olmanız. Merak ettiğiniz her türlü sorunun cevabını bulurken aynı zamanda hayatınız boyunca unutamayacağınız bir bir tecrübe yaşamanız. Hergün başka bir şey tanıtılacak. Unutmayın bu Türkiye için çok ama çok büyük bir adım ve bu gemiyi yerinden hareket ettirmek için ne kadar büyük bir güçle çekersek yerinden o kadar çabuk oynayacaktır. Akıntıya oturttuktan sonra ise ne kadar hızlı kürek çekersek o kadar hızlı gidebiliriz. Ama önce nehire bir çıkmamız lazım.

Haber : Burak Akmenek / Level
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 30.11.2021 09:45
Kalan Karakter : 300 Gönder
e-OYUN - 2002 nasıl gidiyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×