EA, FIFA serisinin ipini çekmeyi düşünüyor

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu 7.10.2021 - 15:57
Konami'nin efsanevi futbol serisi PES'in ismini değiştirmesinin ardından, EA'de FIFA serisinin ismini değiştirmeyi düşünüyor.

Electronic Arts, FIFA serisini yeniden adlandırma fikrini ''değerlendirdiğini'' söylüyor. Eğer FIFA serisinin yeniden adlandırılma fikri gerçeğe dönüşecek olursa, EA Sports ile Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği'nin neredeyse 30 yıllık ilişkisi sona erecek.

EA, FIFA serisinin ipini çekmeyi düşünüyor

EA Sports'un başkanı Cam Weber, FIFA 22'nin piyasaya sürülüşüyle ilgili olan bir basın açıklamasında; ''İleriye baktığımızda, küresel EA SPORTS futbol oyunlarımızı yeniden adlandırma fikrini de değerlendiriyoruz.'' Weber, bu isim değişikliğinin, futbol oyunlarının kapsamlı ortaklıklarını ve lisanslarını etkileyemeyeceğini de açıkça belirtti: ''Bu, futbol dünyasındaki diğer tüm resmî ortaklarımızdan ve lisanslarımızdan tamamen ayrı olan FIFA ile isimlendirme hakları anlaşmamızı gözden geçirdiğimiz anlamına geliyor.'' şeklinde bir açıklama yapan EA tarafı, değişikliğin - Eğer gerçekleşirse - sadece isim tarafında olacağının sinyallerini veriyor.

EA, FIFA serisinin ipini çekmeyi düşünüyor

EA, ünlü serinin ismini neden değiştirmek istediğini veya serinin hangi isimle yeniden adlandırılabileceğini belirtmiyor. Ancak açıklamalarında, FIFA'dan ziyade ''EA SPORTS futbol oyunlarımız'' olarak tekrar tekrar ifade ediyor. EA ve FIFA, ilk olarak 1993'de piyasaya sürülen FIFA International Soccer için ortaklık kurmuştu. Aradan geçen onlarca yıldan bu yana, her yıl en az bir FIFA oyunu piyasaya süren Electronic Arts, tarihin en çok satan oyun serilerinden bir tanesini elinde bulunduruyor. Konami'nin PES serisinin ismini eFootball olarak değiştirmesinin ardından, EA'de FIFA serisinin ipini çekmeyi gözden geçiriyor.

Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 25.10.2021 18:04
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.10.2021 00:35
Yeni nesilde oyunu deneyimlememiş oyuncular damlamış yine aynı oyun diye
MK Okuru
MK Okuru 11.10.2021 14:22
Series x de oynuyorum. Aynı oyun.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Mejnun
Mejnun 9.10.2021 21:48
Başlık enteresan
Kalan Karakter : 300 Gönder
f8r7t
f8r7t 8.10.2021 15:23
Oyun son 5-6 yıldır neredeyse aynı, aşırı hızlandı, gerçeklikten uzaklaştı. Adını değil sıfırdan oyunu değiştirmelisiniz. Tamamen aksiyon oyunu fkkdskskslks
Kalan Karakter : 300 Gönder
mteren
mteren 8.10.2021 10:00
EA'ya yeni isim önerisi: "Değişmeyen Lezzet 23"

Piyasaya oyun çıkarma anlayışlarıylada uyumlu olur. Yine Değişiklik yok yine aynı oyun diye isyan eden oyuncu topluluklarına da oyunun ismiyle peşin peşin cevap vermiş olurlar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.10.2021 08:43
Seneye yapacağınız EA Futbol oyunu ön incelemesi başlığınızı şimdiden yazayım. "Değişen tek şey ismi"
Kalan Karakter : 300 Gönder
EA, FIFA serisinin ipini çekmeyi düşünüyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×