EA Games, Battlefront 2'deki mikro ödemelerinden pişman

EA Games, Battlefront 2'deki mikro ödemelerinden pişman

Furkan Güler
Furkan Güler 17.04.2018 - 10:40
EA Games, oyunculara dayattığı bu soygun sisteminin tekrarlanmayacağını açıkladı

Geride bıraktığımız sene oyuncuların karşısına çıkan Star Wars: Battlefront 2, her ne kadar ilgi çekici çoklu oyuncu mekaniklere sahip olsa da, oyunculara dayattığı mikro ödeme sistemi yüzünden eleştirilerin odağı olmuştu. Eleştiri yağmuruna tutulan firma, ilk başta mikro ödemeleri kaldırsa da sonradan geri getireceğini açıklamıştı. Oyuna para harcamadan ilerleme kaydedilmesini zorlaştıran bu sistem yüzünden, oyunun inceleme puanları da oldukça düşük bir hal almıştı. EA Games her ne kadar bu sistem yüzünden oyunculardan özür dilese de, firmanın prestiji pek istenen seviye gelemedi.

EA Games'in patronlarından Patrick Södurland, mikro ödemeler hakkında konuştu

Şimdi ise EA Games'te çalışan ve tasarım departmanının başı olan Patrick Södurland, Anthem gibi yeni oyunlarda bu tarz hatalar yapmayacaklarını açıkladı. Hangi hataları yaptıklarının farkında olduklarını belirten Södurland, mikro ödemeleri daha sade bir hale getireceklerini belirtti. Yani EA Games'in yeni oyunlarında yine mikro ödemeler göreceğiz. Ancak bunların Star Wars: Battlefront 2 kadar oyuncuyu sıkmayacağını tahmin edebiliriz. Bu yüzden EA Games'in, oyunlarından herhangi bir şekilde mikro ödeme sistemini kaldırma gibi bir niyeti yok gibi gözüküyor.

Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 24.01.2021 21:24
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.04.2018 14:24
Saçmalık! Bu sistemi kırmak bizim elimizde, bunu görmüş olduk işte. Hala bu oyunları alıp bu adamlara destek olmak isteyen varsa kendi ayağına sıkıyor demektir...
MK Okuru
MK Okuru 18.04.2018 09:06
Çok haklısın bu firmaları mikro ödemelerden vazgeçirmek için bizim satın almamız lazım.
Kalan Karakter : 300 Gönder
rebitek
rebitek 17.04.2018 23:25
Shadow of war ve batlefront 2 satışları bekleneni vermeyince hep pişmanlık sözleri duyuyoruz ama mikro ödemeleri de hafifletmiyorlar, hiç samimi değiller.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.04.2018 16:34
yav bunlar ilk oyunda dlclerden pişmanız bir daha olmayacak battlefront 2 daha iyi olacak falan dedi aynı tas aynı hamam üstüne birde lootbox saçmalığı getirdiler. insanlar örgütlenip bu şirketlerden oyun almayın kesmediği sürece hiç bir şey değişmeyecek
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.04.2018 15:38
Bu açıklamaları samimi bulmuyorum. Fifa da mikro ödemeler dışında almanız imkansız olduğu ikonlar var. İkon oyuncunla her attığın girer, rakip ayağından top alamaz. EA bu sistemi bitirsin yiyorsa sonra konuşalım. EA= şerefsizlik, itlik, serserilik
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.04.2018 11:24
EA nın oyunlarını kolay kolay almam artık. Sırf şu mikroödemelerden dolayı Battlefront u aldım ve oynayamadım. EA artık güvenilir değil. Oyun güzel olsa dahi yaptıkları sistem esasen oyunlara haksızlık. Umarım tekrarlamazlar.
MK Okuru
MK Okuru 17.04.2018 14:38
Ben ea dan sadece bf4 almıştım o da dlc leri bi ara bedava oldu diye
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×