EA Games, geliştiricisini Pay to Win'i reddettiği için kovmuş

EA Games, geliştiricisini Pay to Win'i reddettiği için kovmuş

Furkan Güler
Furkan Güler 22.11.2017 - 10:59
Firmanın geçmişte yaptığı kirli bir olay daha gün yüzüne çıktı.

EA Games hala kendisine kızgın oyuncuların radarında bulunmaya devam ediyor. Son dönemlerde gündemden düşmeyen EA Games, muhtemelen bu haberden sonra da olumsuz eleştirilere maruz kalacak. Yeni gelen bilgilere göre EA Games, Plants vs. Zombies'in tepe geliştiricisini Pay to Win'i reddettiği için şirketten kovmuş. İlgili geliştiricisi EA Games'e bağlı olan PopCap Games firmasında çalışan George Fan, 2012 yılında firmadan çıkarılmıştı. Çıkarılma nedeni ise The Binding of Isaac ve Super Meat Boy'un geliştiricisi Edmund McMillen'ın bir podcast kaydı esnasında yaptığı açıklamada ortaya çıktı.

EA Games, Plants vs. Zombies'in geliştiricisini neden kovdu?

Edmund McMillen tarafından söylenenlere göre EA Games, ikinci Plants vs. Zombies oyununda oyun içi satın alımların yanında Pay to Win modelinin de oyunda olmasını istemiş. George Fan ise bunun iyi bir fikir olmadığını ve kendi oyununda bu sistemi istemediğini belirtmiş. Bunun üzerine EA Games ise Fan'ı şirketten kovmuş.

Şahsen EA Games'in bu yaptırımlarını her ne kadar sevmesem de, teoride EA Games'in de haklı bir yanının olduğunu söyleyebiliriz. Umarız ilerleyen dönemlerde EA Games'ten yine bu çeşit yaptırımlar görmeyiz.

Yorumlar 20
MK Okuru
MK Okuru 7.03.2021 06:03
Kalan Karakter : 300 Gönder
oXelight
oXelight 23.11.2017 19:15
Haklıdan kastı sanırım bir çalışanın başka bir mecrada şirket içi muhabbetleri paylaşması ve şirketin çalışanı işten atması. Teorik olarak doğru bir şey olsa da söz konusu insanları sömürmek olunca bazılarının sessiz kalması da vicdanen doğru değil.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.11.2017 13:26
Teoride EA Games'in haklı olduğu yan ne onu da açıklasa yazar arkadaş çok güzel olurdu. Yazının son paragrafına kadar dolu olan içerik son paragrafla beraber çöp değerine düştü. Teşekkür ederiz sayın yazar
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.11.2017 10:14
Bu yoruma göre yakınlarda sitenin yanlarında EA Games reklamları görmeye başlarız sanırım :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.11.2017 06:11
teoride haklı yanı varmış dalgamı geçiyorsunuz arkadaşım siz insanlarla ? şakamısınız siz ?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.11.2017 21:04
Yandın Furki :D Bu saatten sonra seni ben bile kurtararamam. EA için oyuncuları karşına aldın, halbuki zora düştüğünde yanında olacak olanlar bizlerdik. Senden hiç beklemezdim. Söyle kaç para aldın söyle şaaaaakkk
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×