EA Games'in geliştirdiği yapay zeka Battlefield 1 oynadı

EA Games'in geliştirdiği yapay zeka Battlefield 1 oynadı

Furkan Güler
Furkan Güler 24.03.2018 - 02:54
Yapay zekalar DOTA 2'den sonra Battlefield 1'e de el attı.

Teknoloji sektörünün en hızlı büyüyen kolu olan yapay zeka tarafında yeni bir gelişme daha yaşandı. Ortaya çıkan yeni bir habere göre EA Games'in geliştirdiği yeni yapay zeka yazılımı, Battlefield 1 oynayabiliyor. Oyunu hem oynayıp, hem de öğrenen yapay zeka her bir maç sonrasında daha iyi bir şekilde oynayabiliyor. Benzer bir atılımı geride bıraktığımız sene DOTA 2'de de görmüştük. Geliştirilen özel bir yapay zeka, DOTA 2'nin en iyi oyuncularını alt etmeyi başarmıştı. Bu hamleden sonra yapay zekanın yapabileceklerinden korkan geliştiriciler, attıkları adımlarda daha temkinli davranmaya başladılar.

EA Games'in geliştirdiği yeni yapay zeka, güzel bir şekilde Battlefield 1 oynayabiliyor

Aynı şekilde video oyun dünyasının en ünlü geliştiricilerinden olan Ubisoft da benzer bir çalışma içerisine girdi. Uplay'e özel bir uygulama üzerinde çalışan firma, sesli bir asistan geliştirip içine yapay zekayı entegre edecek. Yapay zekanın oyunlarda nasıl bir pozisyonda olacağını bilmiyoruz ancak daha şimdiden oyuncuların aklında onlarca soru işareti bulunuyor.

Bakalım başka oyun firmaları da yapay zeka sektörüne yatırım yapacak mı?

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 30.10.2020 01:25
Kalan Karakter : 300 Gönder
MKY
MKY 24.03.2018 23:28
Ben her firmanın yapay zeka yapmasını sakıncalı buluyorum. Bununla ilgili birçalışma yapılmalı, her isteyen yapay zeka yapmamalı, bunu yapan şirketlerveya kişiler de kontrol edilmeli.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.03.2018 23:14
karşı kullanıcının kafasına kod1 diyelim bu yapay zeka kullanıcıyı gördüğünde kod1 nişan al komutu verecek oldu bitti :D ghkfsg ne var bunda
Kalan Karakter : 300 Gönder
durates
durates 24.03.2018 17:48
İyi de bu hesap makinesinin insandan daha iyi hesap yapmasından farksız bir şey aslında sadece daha gelişmiş uygulama alanı var. Kaldı ki böyle bir şey olmadan da oyunlar insanları gayet güzel alt edebiliyor. Bu da oyun zevkini kaçırır. Eğer insan davranışında yakın bir yapay zeka geliştirilirse o zaman zevkli olur.
Kalan Karakter : 300 Gönder
B777
B777 24.03.2018 15:49
Hepsinde Wallhack var... Şaka bir yana Skynet is coming... :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×