EA hisselerinde BF4 dalgalanması

EA hisselerinde BF4 dalgalanması

Yiğitcan Erdoğan
Yiğitcan Erdoğan 8.12.2013 - 22:44
Yükseliş geri geldi
Battlefield 4 ve spor oyunları EA'in gelirinin %50'sini oluşturuyor, bu yüzden DICE'dan gelen "BF4 toparlanana kadar tüm projeler askıdadır" açıklamasının hisselerde düşüşe yol açması kadar normal bir olay yok. Bunun üzerine BF4'ün beklenenin altında olduğu söylenen satışları da eklenince EA Çarşamba gününden beri ciddi hisse değeri düşüşleri yaşamaktaydı. Fakat bugün gelen "Başka hiçbir proje ertelenmedi" açıklaması piyasayı rahatlatmış olacak ki, %5.5'lık bir yükselme yaşandı. Tabii Çarşamba gününden beri olan düşüş %7 civarında olduğu için tam olarak bir toparlanma söz konusu değil, ama en azından borsa EA'e daha güvenir hâle gelmişe benziyor. Şimdi elde kalan tek mesele DICE'ın BF4 problemlerini çözme, Mirror's Edge 2'yi yapma, Star Wars: Battlefront'u yetiştirme ve BF4 DLC'lerine odaklanma görevlerini nasıl dengeleyeceği. Bizim tahminimiz DLC'ler Visceral'a gidecek, DICE buglara yoğunlaşacak, Mirror's Edge 2 yine askıya alınacak ve buglar azaldıktan sonra İskandinav firma Battlefront'a yoğunlaşacak. Siz ne düşünüyorsunuz?

EA hisselerinde BF4 dalgalanması
Yorumlar 9
MK Okuru
MK Okuru 3.12.2020 13:14
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×