EA Play Steam fiyatı yükseldi

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 31.08.2020 - 23:02
Steam için bugün gelen EA Play hizmeti, başta uygun fiyatlı gibi görünüyordu ancak işler bizim için pek uzun süre böyle gitmiyor.

EA Play bugün bildiğiniz gibi Steam mağazasında aktif olarak satın alınabiliyordu. Mağazaya ilk geldiğinde diğer oyun hizmetlerine nazaran cazip fiyatıyla birçok oyuncu tarafından heyecanla karşılanmıştı. Ne yazık ki, uyandılar.

EA Play hizmetini Steam'de ilk alanlar yine günün şanslıları oldular

EA Access ve Origin Access'in Steam mağazası için birleştirilmiş bir sürümü olan EA Play, bugün faaliyete geçmişti. EA'in oyun kütüphanesine erişim sağlayabildiğiniz, Xbox Game Pass ve PlayStation Plus(farklılıkları olsa da) gibi bir hizmet olan EA Play, Steam mağazasında 12TL fiyatıyla yer alıyordu.

Özellikle Türk oyuncular için 12TL'ye böyle bir hizmeti kullanmak adeta gerçek olamayacak kadar güzeldi. Bir süre için de böyle güzel kalmaya devam etti ancak şu an Steam fiyatı güncellenmiş durumda. Artık bu hizmeti satın almak isterseniz 29,00TL fiyatını ödemek durumundasınız. EA uyanmış olacak ki, küçük bir güncelleme ile fiyatı yükselttiler.

EA Play Steam fiyatı yükseldi

EA Play, bir takım EA oyunlarınıza erişmenizi sağlayan bir "oyun hizmeti" desek yerinde olur. Hala sevdiğiniz oyunları oynamak için 29,00TL ödeyebilirsiniz yıllık ücreti de 160,00TL. Bu çok yüksek bir fiyat değil ancak can sıkıcı olan fiyatın yüksek ya da düşük olması değil, sürekli sonradan değişmesi. Ne yazık ki Steam üzerinde yayınlanan beklediğimiz her şeyin ilk gün yayınlandığı fiyatıyla ertesi günkü fiyatı ne yazık ki aynı olmuyor. "Uyanış" adını verdiğimiz bu hamleler artık can sıkıcı bir hal almaya başladı. Hizmeti ilk alanlar ise 12 TL ödemiş oldular.

Çabuk geliştirici uyanmadan!

Bu daha önce birçok şekilde tekrar karşımıza çıkmıştı, artık öyle bir noktaya geldi ki ucuz bir hizmet ya da oyun gördüğümüzde "Adamlar uyanmadan alın!" demek zorunda kalıyoruz. Horizon Zero Dawn'ın PC sürümünün de Epic Games Store ve Steam üzerinde 77TL çıkıp, hemen ertesi gün 275TL'ye yükselmesi de bunun gibi bir vakaydı. Resmen şirketler önce fiyatı verip, sonra "uyanıyorlar". Bu uyanıştan önce alan oyuncular günün kazananları oldular. Kendilerini tebrik ederim. Bundan sonra mağazalara yaklaşımımız "ucuzsa hemen al, yarın yükselir" şeklinde olacak gibi görünüyor. Artık ucuz olan her şeye şüphe ile yaklaşmamızda emeği geçenlere teşekkürler.

Yorumlar 15
MK Okuru
MK Okuru 19.09.2021 07:45
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.09.2020 19:13
fifa 20 de olsaydı verilebilirdi yıllık 160TL.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.08.2020 23:25
bence hala uygun fiyatlı. Titanfall 2, Star wars bf2, Battlefield gibi birsürü kaliteli oyun aylık 29tl. Originde hala euro kurundan satılıyo.
Karcemackers
Karcemackers 1.09.2020 19:04
baba parası yemek kolay değil mi beyler?
okthai
okthai 1.09.2020 12:00
Bence de hala uygun.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.09.2020 13:28
Benim ilgimi çeken BattleField V, Star Wars Fallen Order ve Need for Speed:heat var. Gerisi elimde mevcut..Veririm boş bir zamanımda 29 TL oynar, geçerim.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.09.2020 12:41
Vakti zamanında Origin üyesiydim ve tamamını oynamıştım, hepsi de bir kısa bir süre bayan oyunlar. Değil 65, 25 TL verilmez.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.09.2020 12:02
XBOX'ta hala 12/65. Steam fiyatı Playstation fiyatıyla eşit hale getirilmiş. Nerden baksan büyük rezillik.
Kalan Karakter : 300 Gönder
EA Play Steam fiyatı yükseldi

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×