1/2

EA Sports Active

Barış Terun
Barış Terun 3.06.2010 - 12:31
Spor salonu ekranlarımıza taşındı
Platformlar Wii
EA Sports Active
  • Yapımcı - Yayıncı EA Vancouver - EA Sports
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Spor,Spor
Merlin Puanı 93
Artılar Çevrenizi dilediğiniz gibi gezip iletişim kurma özgürlüğü, inanılmaz ses ve grafikler, aylar sürebilecek oynanış süresi
Eksiler Gelecekte piyasaya çıkacak tonlarca eklenti
Spor, hayatın vazgeçilmez bir parçası. Spor yaparak daha sağlıklı oluyoruz ve kendimizi zinde hissediyoruz. Tabii ki bunun için en önemli unsur zamanımızın elverişli olması. Bazılarımız basketbol, bazılarımız futbol, bazılarımız tenis oynuyoruz, bazılarımız ise çeşitli egzersiz hareketleri ile bu faaliyeti gerçekleştiriyoruz.

Bilgisayar dünyasındaki oyunlarla haşır neşir olurken, çoğunlukla unuttuğumuz (Belki de üşendiğimiz) bir faaliyettir spor yapmak. Ancak Nintendo Wii ile beraber bu olgu yerini, oyun oynarken spor yapmaya bıraktı. Artık hiçbirimiz boks yaparken, elini kolunu sallayan; tenis oynarken, elinde sanki raket varmış gibi hamle yapan insanları görünce yadırgamıyoruz. Zira Wii ile beraber bunlar normal bir hale geldi.

EA Sports Active
"Yapımda yer alan birçok aktiviteyi, istersek arkadaşlarımızla veya aile bireylemizle birlikte oynayabiliriz."

Konsolunuz artık spor sahanız

Electronic Arts’ın çıkarttığı Active sayesinde ise çeşitli egzersiz hareketlerini uygulayabilecek ve oyun oynarken, spor yapmanın keyfini sürebileceğiz. Buna benzer Fitness türü yapımlarda temel prensip oyuncuyu hem eğlendirmek, hem de egzersiz yapma fırsatı sunmaktır. Ne yazık ki günümüze kadar çıkan projelerin birçoğu bu dengeyi tutturamadı. Kullanıcıları yeteri kadar eğlendiremedi ya da Fitness olayını başaramadı. EA Active ise bu türe bambaşka bir boyut kazandırarak, hem eğlendiriyor hem de konsol başında zevkle Fitness yapma olanağı sağlıyor.

Active’de yar alan egzersizler, kardiyo ve kuvvet egzersizleri olarak belirlenmiş. Yapımda isterseniz 20 tane karışık egzersizi kapsayan, 30 günlük bir antrenman programı da mevcut. Her bir çalışma küçük parçalardan oluşmuş durumda. Bunların içinde hafif koşu, tenis ve boks hareketleri var. Ayrıca kardiyo egzersizleriyle kombine edilmişler, hem vücudun alt tarafı, hem de üst tarafını çalıştıracak şekilde tasarlanmışlar.

Oyunla birlikte bir diz ve koruyucu banda sahip oluyorsunuz. Bunu vücudunuzun alt tarafını çalıştıran egzersizleri yaparken kullanıyorsunuz. Kollarınızı çalıştırırken koruyucu band yetmezse, daha dayanıklı bir bant alma şansınız da var, çünkü yapımla birlikte gelen oldukça hafif ve dayanıksız. Eğer Wii denge borduna sahipseniz Active içinde kullanmanız mümkün. Ancak iyi bir egzersiz yapmak istiyorsanız bord olmadan da rahatlıkla yapabileceğinizi hatırlatalım.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×