Edge of Twilight

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Lex ile gün batımından şafağa
Bazı firmalar vardır, hiç adı sanı bilinmiyordur. Hatta çoğu kişinin de, bu firmalardan pek beklentisi olmaz. Ama gün gelir, güzel bir oyun ortaya koyarlar, işte o zaman işler değişir. Fuzzyeyes Studio, bu ismi duymamışsınızdır, ama bundan sonra biliyorsunuz. Firmanın 2007’de piyasaya sürdüğü Hot Dog King A Fast Food Empire adında başka bir yapımı yok, zaten oyunun pek akılda kalır yanı da yok. Ancak yapımcılar, Fast Food zincirini geçip, farklı bir doz uygulayarak, sığ sulardan derin sulara geçmek niyetindeler. Bu derin suların adı “Edge of Twilight”.

Macera başlasın

Edge of Twilight’ta Lex adında kelle avcısı bir karakteri yönetiyoruz. Yapımın geçtiği fantastik dünya gece ve gündüz olmak üzere iki aleme ayrılmış. Bu dünyada Atherns ve Lithern adında iki taraf bulunmaktadır ve araları da pekiyi değildir. Büyük bir enerji kaynağı yüzünden bu ikisi arasında bir savaş patlak verir. Lithern, Atherns tarafından soykırıma uğrar. Büyük ihtimalle de Lithern’den kurtulan bir kişi bile kalmaz. Lex, bu iki ırkın karışımı olan bir melez ve melez olmasından dolayı bir özelliği de vardır. Gece veya gündüz fark etmeden, her iki alemde de dolaşabiliyor. Bu üstün özellik, dünyanın daima karanlığa gömülmemesi için de tek kurtuluş. Senaryoyu bir kenara bırakıp, içeriğe geçelim.

Edge of Twilight
"Steampunk atmosferiyle Edge of Twilight, bizlere ilginç bir dünya sunacak."

TPS kamerasından oynanan oyun Steampunk atmosferine sahip. Steampunk için şimdiki teknolojiyle değil de, mekaniğin, buhar teknolojisinin kullanıldığı farklı bir tür diyebiliriz. Yapımda bu atmosfere biraz da fantastik öğeler ekleniyor. Bu yönden ortaya ilginç ve özel mekanlar çıkıyor. Tasarım ve kullanılan renk paleti, bize farklı bir dünya sunacak. Edge of Twilight, aslında birkaç oyunun karşımı bir yapıda seyrediyor. God of War ve Soul Reaver’i biraz karıştırıp, üstüne az da olsa Prince of Persia ve Devil May Cry’ı koyalım. Oyunda düşmanlarımızla bolca aksiyona girip, platformdan platforma atlayacağız. Zaten Edge of Twilight, platform ve aksiyon üstüne yoğunlaşıyor.

Karakterimiz Lex, normalde metal bir zırha ve farklı tasarımda bir silaha sahip. Daha önce Lex’in gece ve gündüz olarak iki farklı alemde dolandığından bahsetmiştim. Bu durumlarda karakterimiz Day Lex ve Night Lex olarak farklı görünüme bürünecek. İki şekilde Lex biraz daha farklı. Mesela Day Lex’in atakları yavaş, ama vuruşları kuvvetli. Dövüşlerin de kanlı olacağı söyleniyor. Combat sırasında kullanabileceğimiz özel güçlerimiz olacak. Mesela dövüşürken zamanı yavaşlatacağız, bu sırada da hafif bir Blur efektiyle her şey siyah beyaz renge bürünecek. Yalnız özel güçlerimizi kullanmak için, düşmanlarımızın bıraktığı toplanabilir enerjiye ihtiyacımız olacak. Artı bu enerji bazı makineleri kullanmak için de gerekli.

Lex Luthor değil!

Edge of Twilight’ta geliştirilebilir bazı noktalar da olacak. Mesela Day Lex’in silahı geliştirilebilecek. Kilitli olan özel ataklarımız da açılacak. Ancak Night Lex için dövüş stili ve daha başka nasıl bir şeylerin olacağı belli değil. Yapımda dinamik bir kamera sistemi de kullanılıyor. Oyun bu senenin üçüncü çeyreğinde PC, PS3 ve X360 için piyasaya sürülecek.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 2.06.2023 15:39
Kalan Karakter : 300 Gönder
Edge of Twilight

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×