Elden Ring müzikleri, Dark Souls 3 bestecisine emanet

Elden Ring müzikleri, Dark Souls 3 bestecisine emanet

Kağan Depboylu
Kağan Depboylu 26.03.2020 - 16:31
Ünlü bestecinin Twitter’da doğruladığı üzere; Elden Ring müzikleri, From Software'de çalışan besteci, Yuka Kitamura’ya emanet.

Elden Ring müzikleri, Dark Souls 3 bestecisine emanet

Daha öce Dark Souls 2, Dark Souls 3, Bloodborne ve Sekiro’nun müziklerini besteleyen Yuka Kitamura, Twitter üzerinden merak edilen soruya cevap verdi. Yuka Kitamura’nın Ibrahim Abdullah isimli kullanıcının yönelttiği soruya verdiği yanıta göre; Elden Ring müzikleri, ünlü besteciye emanet.

Elden Ring müzikleri, Dark Souls 3 bestecisine emanet

‘Müzik’ çoğu oyunda atmosferi tamamlayan, onu canlı tutan ve oyunun, oyuncunun hafızasında tuttuğu yeri sağlamlaştıran bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. Söz konusu oyunun müzikleri, atmosferle doğru bir bütünlük yakaladığı takdirde oyuncular için en az oyunun kendisi kadar değerli bir hale geliyor. Oyuncular olarak büyük bir kısmımız, sevdiğimiz oyun müziklerini Spotify listelerimizde üst sıralara koyuyoruz.

Bu unutulmaz müziklerin, gündelik işlerimiz esnasında, arka planda bize eşlik etmelerinden haz alıyoruz. Kimi zaman sakinleşmek, kimi zaman gaza gelip motive olmak, kimi zaman da sırf oyunu zihnimizde tekrar canlandırmak için yapıyoruz bunu. Hâl böyle olunca aklımıza kazınan bu müziklerin kendine has tınılarını, devam oyunlarında da duymak, öncekine benzer duygular yaşayıp, Spotify listelerimizi genişletmek istiyoruz. Görünen o ki Elden Ring müzikleri, bu yönden bizleri hayli mutlu edecek.

Elden Ring müzikleri, Dark Souls 3 bestecisine emanet

Elden Ring, tabi ki Souls serisine ait bir devam oyunu değil ancak From Software oyunlarının tamamında benzer elementler bulmak mümkün. Oyun mekanikleri, görsel stil, zorlayıcı boss savaşları ve tabi ki müzik… Bize çaresizliği, ihtişamı ve korkuyu daha önce buram buram hissettirmeyi başarmış olan Yuka Kitamura usta da Elden Ring müzikleri üstünde çalıştığını doğruladı. Oyun hakkında şu zamana kadar detaylı bir bilgi edinemesek de Elden Ring müzikleri, aklımızda yer edecekmiş gibi gözüküyor.

Elden Ring, E3 2019’da duyurulmuş, hakkında detaylı bilgi paylaşılmamıştı. Taipei Game Show’da detaylarını almayı umduğumuz oyun, etkinliğin Covid-19 salgını nedeniyle ertelenmesi nedeniyle gün yüzüne çıkamamıştı. George R. R. Martin’in dahil olduğu oyun, sanat tasarımı anlamında Dark Souls’un izinden gidecek. Önceki Souls oyunlarına kıyasla devasa bir haritaya ve açık dünyaya sahip olacak oyun, en az diğer oyunlar kadar zorlayıcı olacak. Dark Souls oyunlarının yönetmeni olan Hidetaka Miyazaki’nin yapmış olduğu açıklamaya göre oyun, Dark Souls’a göre daha fazla çeşitlilik sunacak. Elden Ring, From Software’in şu ana kadar üstünde çalıştığı en büyük ölçekli proje olma özelliğini taşıyor.

Yorumlar 12
MK Okuru
MK Okuru 21.10.2020 10:24
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.03.2020 20:49
Arkadaş haklı ama Koskoca God of War serisi bu tarz oyunlar popüler olduğu için Cory Barlog seriyi mahvetti ve eski God of War bir daha gelmeyecek.
Naru61
Naru61 30.03.2020 12:17
Bu şahıs sürekli trollük peşinde sürekli aynı zaat aynı boomer olma çabasında ama gel görki site yöneticileri sessiz.
MK Okuru
MK Okuru 27.03.2020 14:55
Ascension mı daha iyiydi yoksa GoW 2018 mi?Serinin ciddi bir yenilenmeye ihtiyacı vardı ve Cory Barlog bunu harika bir şekilde başardı.Hala yılın oyunu seçilmiş bir şahesere 'Ama Eski GoW daha iyiydi' şeklinde bok atmaya çalışıyorsunuz ya,diyecek bir şeyim yok
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.03.2020 15:34
Ben Ascension a iyi oyun demiyorum;bende beğenmedim kült olmuş eserlerde çok büyük değişiklik yapamazsın;örneğin devil may cry bu seride neden köklü değişim yapılmadı?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.03.2020 14:05
müzikler yine bu dostumuza emanetse epik bir şey yolda demektir.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Flipflop
Flipflop 26.03.2020 17:42
No more soulslike games, please
MK Okuru
MK Okuru 27.03.2020 10:22
Bunu git diger soulslike yapan firmalara soyle.Herkes soulslike yapmaya başladı evet ama ismin sahipleri yapsın bir zahmet.
MK Okuru
MK Okuru 27.03.2020 09:24
20.17 napsın daha çocuk. Beceremiyor belli ki souls türü oyun oynamayı bi ümit yalvarıyor :)))
MK Okuru
MK Okuru 26.03.2020 20:17
adamin dedigine bak ya biz soulsborne icin geberiyoz, no more diyo
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×