Elden Ring PC performans sorunları devam ediyor

Murathan Özlü
Murathan Özlü 24.04.2022 - 18:26
Çıkışının üzerinden 2 ay geçmesine rağmen Elden Ring PC performansını olumsuz etkileyen bazı sorunlar hala giderilmedi.

Elden Ring PC performansında yaşanan sıkıntılar hala devam ediyor. Oyun ilk yayınlandığında Elden Ring steam incelemeleri oyuncuların karışık duygular içerisinde olduklarını gün yüzüne çıkarmıştı. Oyunun o dönem ki olumlu incelemeleri yüzde 60 civarındayken, yüzde 40'lık bir kesim performans sorunlarından dem vurmuştu.

Elden Ring PC performansı hala idealden uzak

Geçtiğimiz salı günü yayınladıkları 1.04 yaması silahlar ve büyüler için denge ayarlamaları, silah külleri için güçlendirmeler ve bir dolu hata düzeltmesi ile gelmişti. Ancak yama, PC kullanıcılarının uzun süredir yaşadığı performans sorunlarını düzeltmek konusunda pek başarılı olamamış.

Elden Ring PC performans sorunları devam ediyor
Oyun 24 Şubat'ta yayınlandığından beri FromSoftware Elden Ring'in PC platformundaki performans sorunlarını ne zaman düzelteceğini, ya da böyle bir uğraşları olup olmadığını bile açıklamadı. Yapımcılar, oyun çıktıktan sonra, PC'deki " belli koşullarda oyunun düzgün oynanmasını engelleyen hatalar" olduğunu kabul etmişlerdi. PC oyuncularının yaşadığı yaygın performans sorunları arasında  oyunun oldukça iyi sistemlerde bile FPS düşüşü yaşaması, çökmesi gibi sorunlar yer alıyor. Ayrıca oyunun kendiliğinden 60 FPS'e sabit kalması ve ultra ekran desteğinin olmaması da PC oyuncularını hayal kırıklığına uğratmıştı.

Yorumlar 12
MK Okuru
MK Okuru 29.05.2023 18:51
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.04.2022 22:34
Piyasanın şişirdiği balon
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.04.2022 15:23
Windows 11'den 10'a geçtim ve son patch'i yükledim. Şu anda hiç takılma sorunu yok
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.04.2022 13:40
Kusursuz diye her yerde inanılmaz abartılan oyun hala sorunlu. Bu arada konsolda sorun yok gibi dursa da performans adında asla 60 frame sabit veremiyor, belki pc kadar problem olmuyordur ancak teknik açıdan zaten muazzam olmayan bir oyun için fazla hatalı ve 10/10 verilen bir oyun ayarında değil
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.04.2022 13:14
dün yayında 2 kere çöktü oyun. ondan önce hiç sorun yaşamadım
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.04.2022 09:18
valla kimsenin 60fps sabit kilit var diye hayalkırıklığına uğradığını sanmıyorum.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Elden Ring PC performans sorunları devam ediyor

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×