Electronic Arts, 350 çalışanın işten çıkarıldığını doğruladı

Electronic Arts, 350 çalışanın işten çıkarıldığını doğruladı

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 27.03.2019 - 14:29
Oyun firmalarında işten çıkartma furyası

Son olarak Activision Blizzard'ın CEO'su Bobby Kotick, 2018'deki mali tabloların firmaları için tarihin en iyisi olduğunu belirtmiş. Ancak bu açıklamadan kısa bir süre sonra, Activision Blizzard, 800 çalışanın işine son vermişti. Activision Blizzard'ın arından, EA'den de işten çıkarma haberi geldi. Electronic Arts, pazarlama ve yayıncılık departmanından 350 çalışanın işine son verdi. 

Electronic Arts, 350 çalışanın işten çıkarıldığını doğruladı

EA, pazarlama ve yayıncılık departmanından 350 çalışanın işine son verildiğini onayladı. EA'den işten çıkarma ile ilgili bir açıklama yapıldı. Firma Rusya ve Japonya'daki varlığını azalttı. Oyunculara farklı yollarla hizmet etmek istediklerini belirten EA CEO'su Andrew Wilson, işten çıkarılan çalışanlara kıdem tazminatlarının ödeneceğini de açıkladı.

EA bazın sözcüsü de işten çıkarmalarla ilgili olarak; "Çevremizde değişen dünyaya baktığımızda bizim de onlarla birlikte değişime ayak uydurmamız gerektiği açık. Organizasyonumuzu geliştirmek için bazı kritik kararlar almak zorundayız." dedi.

Bu işten çıkarmalarının oyun sektörüne nasıl bir yansıması olacak merak konusu. EA kaynaklarını farklı birimlere yönlendirecekmiş gibi görünüyor. EA'nin Battlefield 5'ten beklediği geliri sağlayamadığı biliniyor. Ancak Anthem ve Apex Legends finansal açıdan EA'nin yüzünü güldürmüştü. 


Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 27.11.2020 17:03
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.03.2019 01:07
Yeni bir commamd&conquer oyunu cikarmanizin vakti geldide geçiyor bile. Sizi o düze cikarir anca
Kalan Karakter : 300 Gönder
classlord23
classlord23 27.03.2019 14:49
Son zamanlarda çok kötü oyunlar çıkarıyor. Şuan firmayı tek kurtaran oyun fifa
MK Okuru
MK Okuru 27.03.2019 19:32
Bir nesli organize etsek bile, sonraki nesil yine alacak. Söz dinlemeyen aykırı gençler hep var olacak. Hepimizin geçtiği yollar. Ayrıca EA oyunları satın alınmayıp, batırılacak, iflas ettirilecek bir şirketten fazlası. İnanın gözümde büyütmüyorum. Çok fazla destekçisi bulunuyor.
Sandora
Sandora 27.03.2019 15:43
Bir sene oyuncular sabredip fifa almasalar oyun Dünyası şu E.A. pisliğinden kurtulacak ama maalesef ki öyle sabırlı ve düşünceli bir topluluk değil oyuncu camiası.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×