Electronic Arts bir oyun stüdyosunu daha bünyesine kattı

Electronic Arts bir oyun stüdyosunu daha bünyesine kattı

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 11.07.2018 - 11:00
EA'den bir satın alma daha

Oyun dünyasının en büyük oyun firmalarından olan EA, bir satın alma haberi ile daha gündeme geldi. Başarılı oyun stüdyosunu bünyesine hızlı bir şekilde katmasıyla bilinen EA, Bungie'nin eski kurucularından olan Alex Seropian'ın Industrial Toys aldı şirketini satın aldı.

Electronic Arts Bungie'nin eski kurucusunun oyun firmasını satın aldı

Electroinc Arts firmasının adı sık sık satın alma haberleriyle gündeme geliyor. Bu satın almalar zaman zaman eleştirilse de EA bu politikasından vazgeçecek gibi görünmüyor. Başarılı oyunlarıyla parlayan stüdyoları bünyesine kattıktan sonra ortadan kaldırmasıyla kötü de bir imajı olan EA, bu kötü şöhreti değiştirmek için son yıllarda A way Out gibi daha bağımsız oyunlara destek veriyor. Bu destek eleştirileri biraz olsun azaltır mı bilinmez ama EA yeni bir satın alma ile daha gündeme geldi. EA, Bungie'nin eski kurucularından Alex Seropian'ın Industrial Toys adlı stüdyosunu satın aldı. 14 çalışanı bulunan firma, Midnight Star İOS oyunu ile biliniyor. EA bu yatırım ile mobil platforma daha fazla ağırlık verebilir yorumları yapılıyor.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 1.12.2020 23:42
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×