Electronic Arts bu sefer kendisini affettirebilecek gibi!

Electronic Arts bu sefer kendisini affettirebilecek gibi!

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 11.06.2013 - 00:23
İşte EA'nın E3'teki muhteşem oyunları
Günün, ya da gecenin ikinci konferansı da sonra erdi. Electronic Arts viddi anlamda oyunculara muhteşem bir yıl sunacağını bu konferanstaki oyunları ile açık açık belli etti.

Operasyon bölüm şefi Peter Moore sahneye çıktığında konuşmasında bir Dragon Age lafı geçince herkes heyecanlandı ancak olay bu kadar değildi. İlk olarak EA bizlere mobil cihazlara da yenisi çıkacak Plants vs. Zombies oyununun TPS versiyonu olan Plants vs. Zombies: Garden Warfare'ı sundu. İsimden biraz CoD'a göndermede de bulunan EA bu yeni oyunda bütün bitkileri teker teker kullanabildiğimiz çoklu oyuncu mekaniğinde eğlenceli bir TPS oyunu sunmuş. Birçok bölüm ve Boss'lar ile oyun oldukça eğlenceli gözüküyordu.

Electronic Arts bu sefer kendisini affettirebilecek gibi!
Ardından Microsoft'ta da gördüğümüz Titanfall oyunu tekrardan tanıtıldı. Yine multiplayer odaklı olan bu futuristik oyun bu sefer geliştiricilerin ağzından oyun içi görüntüler ile anlatıldı.

Electronic Arts bu sefer kendisini affettirebilecek gibi!
Sonra yıllardır beklenen Star Wars FPS'si Battlefront 3 kendisini kısacık gösterip nazlı bir sevgili gibi kaçıp giderken arkasından hemen yeni NFS oyunu Rivals geldi. Hem tek kişilik hem de multi özelliği olan Rivals'ın esas olayı ise multiplayer mekaniğini tamamen değiştiren All Drive özelliği. Sunum sırasında tek kişilik modda başlayan oyun bir anda multiye döndü. Bunun yanında EA bizlere NFS filminden de kamera arkası ve film içi kareler gösterdi.

Electronic Arts bu sefer kendisini affettirebilecek gibi!
EA'nın yerini belli bir süre için EA Sports aldı ve sırasıyla NBA Live14, Madden 25, FIFA 14 ve UFC oyunlarını tanıttı. Bu dört oyunun da ortak noktası olan Ignite teknolojisi ile anlatılmak istenen temel konu artık oyuncular hangi oyunda olursa olsun atmosferi derinelemesine hissedebilecek, karakterlerini daha gerçekçi hareket ettirebilecek, reaksiyonların daha insanvari olabilecek olmasıydı. Bunun yanında NBA Live14'te oyuncuların özellikleri gerçek maçlardaki durumlarına göre saatler içinde değiştirilecek.

Electronic Arts bu sefer kendisini affettirebilecek gibi!
EA Sports'un uzun sahnesini DICE yeniden Battlefield 4 oyunu ile bozdu ve bu sefer bizlere Microsoft'takinin aksine tam 64 kişinin multi attığı bir maçı canlı olarak sundu. Bir taraftan da oyunda Command Mode'u tanıtan firmanın yeni oyunu özellikle Frostbite 3'ün gövde gösterisiydi resmen. Özellikle dinamik çevrenin oynanışa göre yıkılması, animasyonlar, ışık ve su efektleri ve takım oyununun öneminin artması BF4'ü ciddi anlamda bu yılın kralı konumuna getirebilecek düzeyde.

Sonrasında ise beklenen oyunlardan bir tanesi olan Bioware klasiği Dragon Age: Inquisition'dan sinematik izledik. Ne yazık ki oyun hakkında bir şey anlatılmasa da bu kadarı yeterliydi bizim için şimdilik. Lakin EA finali balyoz gibi vuran bir hamle ile yaptı ve tüm izleyenlere Mirror's Edge 2'den ilk sinematiği gösterek Faith'in geri geleceğini müjdeledi.

Electronic Arts bu sefer kendisini affettirebilecek gibi!
Ciddi anlamda EA bu sene çok saplam oyunlarla geliyor millet hazır olun. Şimdi sırada Ubisoft'un şovu var.

Yorumlar 10
MK Okuru
MK Okuru 28.11.2020 05:11
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×